Przyjdź do świata kangurów olbrzymich!

0

Otwarcie placu zabaw przy wybiegu kangurów 03.08.2018 im Naturschutz Tierpark Naszym Zoo Görlitz- Zgorzelec!

Tego dnia od godz. 13:00 do 15:00 wstęp dla dzieci jest bezpłatny.

W ostatnich miesiącach w Naszym Zoo kopano rowy, piłowano, skręcano i montowano na wysokich obrotach. W końcu jest gotowy – nowy wybieg dla kangurów olbrzymich z placem zabaw.

Nowy, tematyczny plac zabaw pod hasłem „skaczmy” przekazuje wiedzę poprzez zabawę. Na skoczni
w dal można porównać długość własnego skoku z długością skoków różnych zwierzęcych mieszkańców Naszego Zoo. Zaraz obok znajduje się 8 metrowa trampolina, która podczas skoków symuluje ogromne zdolności skoczne kangurów i szarańczy. Na koniec po zmęczeniu na skoczni można wspiąć się do torby potężnej statuetki kangura, i poczuć się w niej jak mały kangur. Na placu zabaw znajduje się także kilka mniejszych gier i zabaw przyrodniczych, które przekazują ciekawostki na temat sposobu poruszania się oraz rozmnażania kangurów i szarańczy.

3 sierpnia w godz. od 14:00 do 17:00 odbędzie się uroczyste otwarcie placu zabaw w formie festynu dla dzieci, organizowanego we współpracy z Radiem Lausitz. Tego dnia wszyscy goście będą mieli możliwość wejścia na teren nowego wybiegu dla kangurów, aby zajrzeć za jego kulisy.

Milusińscy goście mogą wziąć udział w zawodach w skakaniu na gumowej piłce, z pluszowym kangurem w torbie na brzuchu i wygrać atrakcyjne nagrody, lub wykonać upominki przy kreatywnym stoisku. Obok porad dla młodych rodziców jak nosić swoje pociechy, można będzie wziąć udział w quizie na temat największego ssaka Australii oraz wylosować ciekawe nagrody w loterii.

Na zakończenie nasza trenerka zwierząt zabierze przybyłych gości na prezentację zwierząt, po raz ostatni przy starym wybiegu kangurów. Mable, Shioban, Eddy, Frodo oraz ich potomstwo spędzą tam spokojny dzień bez hałasu i stresu związanego z uroczystością. W drugim tygodniu sierpnia wprowadzą się do ich nowego wybiegu.

Tego dnia od godz. 13:00 do 15:00 wstęp dla dzieci jest bezpłatny.

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl
nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00

Foto: www.zoo-goerlitz. de, Szkic nowej gry przyrodniczej.

Share.

About Author