Jak wybrać dobrą drukarkę do etykiet?

0

Naklejanie etykiet na produkty jest w dzisiejszych czasach podstawą prawidłowego funkcjonowania każdej firmy. Nie da się ukryć, że takie rozwiązanie znacznie skraca cały proces produkcji, jak i wydawanie towaru do dalszego transportu. Nic więc dziwnego, że dziś etykiety samoprzylepne wykorzystywane są w każdej dziedzinie przemysłu.

Etykiety- co trzeba o nich wiedzieć?

Naklejenie specjalnych etykiet pozwala na szybką identyfikację elektroniczną danego towaru. Należy pamiętać, iż każda etykieta posiada swój znak graficzny lub tekstowy. Niestety na zwykłej domowej drukarce nie da się wykonać czytelnych a co ważne trwałych etykiet. Do takich celów konieczne są specjalne drukarki oraz materiał. Oczywiście można je nabyć bez problemu, warto jednak najpierw określić swoje potrzeby, sprawdzić parametry techniczne wszystkich drukarek a dopiero później można podejmować decyzję o kupnie.

Drukarka do etykiet – co to jest?

Mówiąc najprościej, jest to zaawansowany technologicznie sprzęt, za pomocą którego można przenieść dowolny druk na materiał samoprzylepny, który z kolei trafi na produkty. Śmiało, można powiedzieć, że drukarki do etykiet są podstawą systemów identyfikacji automatycznej. By sprawdzanie etykiet w systemie było możliwe, należy umieszczać na nich specjalne kody kreskowe, które wystarczy tylko skanować, by sprawdzić towar.

Gdzie przyda się drukarka?

Wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba wykonywania inwentaryzacji, znakowania produktów. Specjalne etykiety na pewno ułatwią wydawanie towarów bądź przekazywanie ich do dalszych procesów technologicznych. Na pewno niezastąpione okażą się w przemyśle spożywczym, firmach zajmujących się transportem, różnego rodzaju magazynach czy w przemyśle farmaceutycznym. Oczywiście można za każdym razem zlecać wykonanie etykiet firmie zewnętrznej, jednak będzie to bardzo uciążliwy i czasochłonny proces, dlatego zakup specjalnej drukarki do etykiet samoprzylepnych na logopakeast.pl okaże się strzałem w dziesiątkę.

Czym sugerować się przy wyborze drukarki?

Wybór odpowiedniej drukarki do etykiet wcale nie będzie łatwym zadaniem. Fakt faktem to właśnie od jakości sprzętu będzie zależało czy etykiety będą czytelne, więc sprawdzenie parametrów powinno być priorytetem przy zakupie. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim:
– format papieru, na jakim ma powstać druk. Wielkość etykiet jest bardzo ważna, więc na tej podstawie należy dobierać typ maszyny drukującej
– jaką wydajność posiada drukarka
– w jakich warunkach etykiety będą naklejane. Tutaj warto postawić na druk, który jest odporny na działanie wilgoci, zwłaszcza jeśli etykiety będą wykorzystywane w magazynach. Drukarka termotransferowa sprawdzi się wtedy idealnie. Niestety etykiety drukowane termicznie mogą mieć małą odporność na warunki atmosferyczne i uszkodzenia. Warto o tym pamiętać
– jaką rozdzielczość posiada drukarka, bo od tego parametru będzie zależała jakość etykiet. Im większa rozdzielczość, tym lepiej, bo uda się uzyskać naprawdę czytelne etykiety.

Share.

About Author