Płodny francuz

0

Samica pandy z Naszego Zoo została jednocześnie mamą i babcią.

Przybyły we wrześniu 2017 roku samiec pandy czerwonej Metok swoim południowym urokiem urzekł nie tylko pandzią damę Nimę, jego zalotom nie potrafiła się oprzeć także jej córka Upendra.

W czerwcu tego roku obydwie samice wydały na świat trzy młode pandy. Upendra jednak nie wychowuje swojego potomstwa w Görlitz. Koordynator Europejskiego Programu Ochrony Zwierząt na rzecz pand czerwonych wyznaczył Aachen jako miejsce docelowe, w związku z tym wiosną tego roku  Upendra przeprowadziła się na holenderską granicę. Radość z podwójnego potomstwa w Holandii była wielka!

W Görlitz Nima obecnie robi wszystko, aby jej syn Sanju nie przegrzał się przy panujących upałach. W zależności od położenia słońca przenosi maleństwo z jednej dziupli do drugiej. Opiekunowie zwierząt pomagają jej w chłodzeniu, regularnie nawadniając wybieg, dzięki odparowywaniu wody jest odrobinę chłodniej.

Wszystkie młode pandy mają się doskonale i rozwijają się prawidłowo, jest to ważny wkład w zachowanie tego zagrożonego gatunku.

Foto: www.zoo-goerlitz. de
Sanju podczas badania weterynaryjnego

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl
nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00

Share.

About Author