II spławikowe zawody wędkarskie drużyn MDP

0

W niedzielę 02 września 2018 r. na Zalewie Klików k/Iłowej rozegrano II spławikowe zawody wędkarskie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Węglińcu.

Organizatorem zawodów była OSP Ruszów W zawodach wędkarskich wystartowało siedem drużyn MDP tj. Studniska Dolne (1), Czerwona Woda (2), Jagodzin (2) i Ruszów (2). Drużyna składała się z trzech członków MDP plus pełnoletni opiekun.

Zgodnie z przyjętym regulaminem liczyła się ogólna masa złowionych ryb przez całą  drużynę w wyznaczonym okresie czasu ( 2 godziny). Opiekun dbał o bezpieczeństwo uczestników  i mógł pomagać tylko przy odczepianiu z haczyka złowionej  ryby lub zaplątaniu się żyłki. Każdy członek drużyny łowił przy pomocy jednej wędki.

Nadzór merytoryczny nad zawodami sprawowała czteroosobowa komisja z Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Iłowej. Wszystkie ryby po komisyjnym zważeniu zostały wpuszczone do akwenu wodnego.

O godzinie 12:30  przewodniczący komisji sędziowskiej z Koła PZW w Iłowej Pan Piotr  Śmigiel odczytał protokół i przedstawił zwycięzców. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna MDP Ruszów B w składzie: Simona Matla, Emilia Mesjasz, Mateusz Kawka pod opieką Pana Krzysztofa Kawki. Drugie Miejsce drużyna MDP Ruszów A  a trzecie miejsce MDP Czerwona Woda A. Wszyscy uczestnicy dostali okolicznościowe upominki otrzymane  z Nadleśnictwa Ruszów i Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu  a trzy zwycięskie drużyny nagrody rzeczowe,  medale oraz puchary które wręczył Przewodniczący RM w Węglińcu Pan Waldemar Błauciak oraz Burmistrz GiM Węgliniec Pan Stanisław Mikołajczyk  przy asyście przewodniczącego komisji sędziowskiej. Puchary i medale ufundowała Rada Miejska w Węglińcu natomiast nagrody rzeczowe Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu.

Dzięki wsparciu w organizacji zawodów Pana Zbigniewa Tyranowskiego , Eugeniusza Górniaka i Firmy Domowe Torty Marty z Iłowej organizatorzy przygotowali tzw. drugie śniadanie które rozdano podczas trwania zawodów bezpośrednio na stanowiskach nad wodą oraz kiełbaskę z grila po zakończonych zawodach. Szczególne podziękowanie należy się Dh. Rafałowi Mesjaszowi z OSP Ruszów za zaangażowanie w przygotowanie i organizację zawodów wędkarskich.

J. Droś – Komendant Gminny OSP

Share.

About Author