Akcja – reanimacja

0

Ruszowska młodzież uczestniczyła w obchodach  “Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”.

W dniu 16 października 2018 r. w ramach  obchodów “Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”  wspólnie z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy młodzież Szkoły Podstawowej w Ruszowie uczestniczyła w kolejnej próbie bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej (RKO)  przez jak największą ilość osób. W biciu rekordu zadeklarowało udział 105,9 tysiąca uczestników w 1142 placówkach na terenie całego kraju.

Dzień ten obchodzony jest od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

Punktualnie o godzinie 12:00  w sali gimnastycznej  SP w Ruszowie 24 uczniów  na czterech fantomach rozpoczęło wykonywanie wdechów i uciśnięć non – stop przez 30 minut. Po zakończeniu akcji młodzież  szkolna pod okiem nauczycieli i strażaków z OSP i MDP Ruszów zapoznała się z podstawowymi elementami i zasadami udzielania pierwszej pomocy jak również ćwiczyła na fantomach RKO. Merytorycznie całą akcję przygotowali nauczyciele SP Ruszów – Małgorzata Sobolewska i Małgorzata Jurczak przy wsparciu technicznym młodzieży i strażaków z  OSP Ruszów pod dowództwem Rafała Mesjasza.

Dziękujemy wszystkim za udział.

J. Droś – OSP Ruszów

J. Wilk – Foto

Share.

About Author