Nowy sprzęt i wyposażenie u ruszowskich strażaków

0

Strażacy z OSP Ruszów systematycznie się szkolą i podnoszą swoje umiejętności jak również pozyskują nowoczesny sprzęt i wyposażenie.

W ostatnich dniach dotarł do Ruszowa zestaw poduszek wysokociśnieniowych firmy SAWA z oprzyrządowaniem o wartości 10,7 tys. złotych zakupiony ze środków otrzymanych w ramach dotacji KSRG oraz przy wsparciu Nadleśnictwa Pieńsk, Ruszów i Węgliniec.

Kilka miesięcy wcześniej Burmistrz GiM Węgliniec S. Mikołajczyk na sesji Rady Miejskiej w Węglińcu przekazał zestaw hydrauliczny Holmatro (siłownik do wywarzania drzwi, mini nożyce do cięcia m.in. pedałów w samochodach, pompę hydrauliczną – ręczną) o wartości  19,0 tys. złotych zakupiony ze środków Funduszu Sprawiedliwości i Gminy Węgliniec.

W maju podczas uroczystości 70 – lecia OSP strażacy otrzymali kamerę termowizyjną SEEK Reveal FirePRO o wartości  (3,5 tys. złotych) zakupioną ze środków otrzymanych od w/w nadleśnictw. Sprzęt jest bardzo ważny ale potrzebni są wyszkoleni strażacy aby go sprawnie, niekiedy w ekstremalnych warunkach szybko i sprawnie obsłużyć, stąd systematycznie organizowane są szkolenia i ćwiczenia w jednostce.

W sobotę 29.10.2018 r. kolejna grupa strażaków – ochotników pod fachowym okiem Rafała Mesjasza  na co dzień funkcjonariusza  pożarnictwa w KP PSP Zgorzelec ćwiczyła sprawianie poduszek wysokociśnieniowych , alarmowe otwieranie drzwi do mieszkań oraz cięcie mini nożycami zasilanymi ręczną pompą hydrauliczną. W najbliższych dniach kolejna grupa przejdzie specjalistyczne szkolenie.

J. Droś – OSP Ruszów

Share.

About Author