Renta dożywotnia – dodatkowy zastrzyk gotówki na emeryturze

0

Wielu osobom na emeryturze zaczyna brakować gotówki na potrzeby, na które do tej pory wystarczało. Niestety stawki są tak niskie, że niektórzy muszą przeżyć szok, a dodatkowo znacznie obniżyć swój dotychczasowy standard życia. Do takiej rzeczywistości może być  ciężko się przyzwyczaić. Dlatego szukamy sposobów, które pomogą nam powiększyć nasz majątek. Niestety nie jest to takie proste! Na szczęście pojawiło się rozwiązanie, dzięki któremu możemy znowu żyć na dotychczasowym poziomie, a jest nim renta dożywotnia. Co warto wiedzieć na jej temat?

Czym jest renta dożywotnia?

Renta dożywotnia to stosunkowo nowe zjawisko w Polsce, choć już  od przeszło dekady wypłacana jest właścicielom nieruchomości, którzy skończyli 65 rok życia. Można zatem z całą pewnością stwierdzić, że jest to produkt sprawdzony i od wielu lat z powodzeniem funkcjonujący. Od 10 lat w Polsce działają wyspecjalizowane fundusze hipoteczne, które świadczą rentę dożywotnią. Jeśli zastanawiamy się nad rentą dożywotnią, warto zajrzeć na http://www.familiasa.pl/renta-dozywotnia. Na czym dokładnie ona polega? Renta dożywotnia polega na  uzyskaniu dożywotnich rent w zamian za przekazanie prawa do nieruchomości  z prawem dożywotniego użytkowania. Jest to doskonałe rozwiązanie, ponieważ pozwala na zwiększenie naszych comiesięcznych dochodów. Renta dożywotnia jest znana i praktykowana od dawna na całym świecie, a obecnie staje się coraz popularniejsza w Polsce, ponieważ daje realną możliwość podniesienia budżetu domowego. Rozwiązanie to prawdopodobnie za kilka lat w Polsce będzie równie popularne jak w innych krajach i stanie się powszechnym rozwiązaniem. Przykładowo, w Wielkiej Brytanii podpisywanych jest rocznie ponad 30 tysięcy nowych umów.

Do kogo skierowana jest renta dożywotnia?

Jeśli usłyszałeś o rencie dożywotniej, to pewnie zastanawiasz się, czy jest to odpowiednie rozwiązanie dla Ciebie. Dlatego warto poznać kilka faktów, aby rozstrzygnąć swoje wątpliwości. Przede wszystkim renta dożywotnia jest skierowana dla osób powyżej 65 roku i nie ma górnej granicy wiekowej. Podstawowym kryterium, które musimy spełnić, aby ją otrzymać jest posiadania własnego mieszkania. Jeśli je mamy, możemy bez problemu zgłosić się do Funduszu Hipotetycznego Familiasa S.A. i złożyć wniosek o rentę dożywotnią.

Czy warto zdecydować się na rentę dożywotnią?

Wiele osób może się zastanawiać, po co decydować się na rentę dożywotnią. Odpowiedź jest bardzo prosta! Dzięki temu rozwiązaniu możemy pokryć comiesięczne wydatki i zapewnić sobie drobne przyjemności. Zakup leków, podróżowanie, wyjazd do sanatorium, kurs komputerowy czy językowy nie będą nas problemem. Renta dożywotnia sprawia, że nie musimy obniżać naszego dotychczasowego standardu życia. Nic nie zmieni się w naszym codziennym życiu i przyzwyczajeniach, zyskamy natomiast comiesięczny pokaźny dopływ gotówki. W dodatku Fundusz Hipoteczny Familia S.A. przejmuje od nas wszystkie opłaty związane z użytkowaniem nieruchomości, podatkami i  ubezpieczeniem. Uzyskujemy dostęp do bezpłatnego pakietu porad prawnych oraz wsparcia w nagłych sytuacjach.

Share.

About Author