Do najmłodszych strażaków w Ruszowie już zawitał Święty Mikołaj

0

W dniu 2 grudnia 2018 r. Zarząd OSP i opiekunowie MDP w Ruszowie zorganizowali dla członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej wycieczkę do Zgorzelca, która była prezentem od św. Mikołaja.

Młodzi strażacy podróż rozpoczęli od zapakowania do busa sporej ilości karmy dla zwierząt, koców i innych przedmiotów zebranych wśród członków drużyny, młodzieży i rodziców.

Pierwszym celem podróży było Schronisko dla Małych Zwierząt w Dłużynie Górnej, gdzie młodzież kolejny raz odwiedziła zwierzęta i przekazała jako prezent zebrany pokarm i przedmioty . Następnym etapem była siedziba Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu, gdzie młodzież miała okazję zwiedzić salę edukacyjną ,,OGNIK”  oraz zapoznała się ze sprzętem strażackim i  najnowszą w regionie drabiną mechaniczną firmy MAGIRUS, jak również zwiedziła siedzibę jednostki.

W drodze do kolejnego punktu nie mogło oczywiście zabraknąć wizyty w restauracji McDonald’s,  gdzie obsługa błyskawicznie zrealizowała złożone zamówienia. Końcowym etapem było Multikino, gdzie  wszyscy udali się na film pt. ,,Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda”.

Po pełnym wrażeń dniu i w doskonałych humorach wszyscy wrócili szczęśliwie do swoich domów.

Wyjazd był sfinansowany ze środków otrzymanych od sponsorów, którym w imieniu młodzieży bardzo serdecznie dziękujemy.

J. Droś – OSP Ruszów

R. Mesjasz – Foto OSP Ruszów

Share.

About Author