Dofinansowanie do wymiany pieców – do 85%

0

Stan zanieczyszczenia powietrza ma znaczący wpływ na zdrowie populacji ludzkiej oraz środowisko, w którym żyjemy. Emisja dużej ilości pyłów i gazów cieplarnianych do atmosfery, powstająca w trakcie spalania niskokalorycznych paliw stałych, jest częstą przyczyną schorzeń układu oddechowego, zwłaszcza u dzieci, i przyczynia się do degradacji środowiska naturalnego. Dodatkowym problem są stale rosnące koszty konwencjonalnych paliw, energii elektrycznej oraz cieplnej.

W ramach tegorocznego konkursu organizowanego przez Dolnośląską Instytucję Pośredniczącą w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego, Gmina Węgliniec w partnerstwie z grupą innych gmin zamierza pozyskać środki na dofinansowanie przeznaczone na wymianę nieekologicznych kotłów i pieców na nowe bardziej przyjazne środowisku i tańsze w eksploatacji systemy wytwarzania ciepła.

Dofinansowanie dla mieszkańców może sięgnąć 85 % kosztów kwalifikowalnych, a realna dotacja od 15 do 40 tys. zł.

Prosimy osoby zainteresowane przystąpieniem do programu o wypełnienie ankiety odnośnie zapotrzebowania na wymianę źródeł ciepła oraz wskazanie jakimi instalacjami jesteście Państwo zainteresowani.

Ankiety można pobrać poniżej. Wypełnione ankiety proszę dostarczyć do dnia 15.01.2019 r. do pokoju nr 2 w Urzędzie Gminy i Miasta Węgliniec bądź przesłanie mailem na adres www.wegliniec.pl

UWAGA

W ramach projektów nie będzie możliwa wymiana następujących źródeł ciepła:

  1. dotychczas używanych kotłów gazowych i olejowych na inne źródła ciepła,
  2. dotychczas używanych źródeł ciepła na kotły węglowe, w tym na ekogroszek, niezależnie od ich klasy.

Dodatkowe informacje można uzyskać na spotkaniu, które odbędzie się  w Węglinieckim Centrum Kultury – 19.12.2018 r. o godz. 1600.

Ankieta

Źródło: wegliniec.pl

Share.

About Author