Nowy rozkład jazdy pociągów 2018/2019

0

9 grudnia wszedł w życie nowy rozkład jazdy pociągów. Znajdują się w nim jak zwykle pozytywne rzeczy jak i rozczarowujące. Aktualny rozkład dla całej sieci PKP można sprawdzić na stronie portalpasazera.pl.

Liczba połączeń nie uległa znaczącym zmianom. Sam rozkład można by raczej w skrócie nazwać korektą poprzedniego, gdyby nie kilka poważnych różnic.

Brak bezpośrednich połączeń na trasie Wrocław-Drezno (przesiadka w Węglińcu) oraz brak komunikacji ostatniego pociągu z linii ruszowskiej w kierunku Wrocławia na pociąg KD oraz IC.

Dla mieszkańców GiM Węgliniec w przypadku połączeń do i z Drezna nie zmieni się nic, będą one po prostu obsługiwane przez różne rodzaje taboru. W kierunku Wrocławia za pomocą EZT Impuls (Newag), natomiast w kierunku Drezna za pomocą VT642 produkcji Siemens-a.

„Linia ruszowska” zyskuje połączenie ze Zgorzelca przez Węgliniec (odj. 20:38) do Żagania, jednakże traci kurs o godzinie 21:45. Podobna sytuacja dzieje się dla podróżujących w drugim kierunku zamiast szynobusu, który przyjeżdżał do Węglińca o 21:37 oraz był skomunikowany z pociągami KD w kierunku Wrocławia, Lubania oraz IC do Białegostoku (Warszawy), otrzymujemy pociąg (przyjazd do Węglińca o 20:21), który skomunikowany jest tylko i wyłącznie z IC do Jeleniej Góry. Pociąg do Drezna odjeżdża 15 minut wcześniej (20:06), do Wrocławia 13 minut wcześniej (20:08), a do Lubania o 20:11. Czas oczekiwania na następne połączenie to ponad 2 godziny.

Zaważyliście więcej zmian, które są korzystne bądź nie z pozycji pasażera, dajcie znać w komentarzach.

Share.

About Author