Wielki sukces ochrony gatunków!

0

Kampania „Zwierzę roku 2018“ przynosi ponad 50.000 euro dla zagrożonych żółwi cuora

Środki finansowe zgromadzona w ramach kampanii zostaną przekazane dla Międzynarodowego Centrum Ochrony Żółwi w Münster oraz  Angkor Centre for Conservation of Biodiversity w Kambodży.
Fundusze te pozwolą m.in. na wsparcie zbliżającego się projektu wypuszczenia na wolność ponad 100 żółwi cuora.
„Fakt, iż ponownie udało się zebrać taką ilość darowizn, bardzo cieszy!” - Dr. Sven Hammer, dyrektor Naturschutz-Tierpark Nasze Zoo Görlitz-Zgorzelec oraz członek zarządu  Zoologischen Gesellschaft für Arten- und Populationsschutz e.V.  – ZGAP ( stowarzyszenie ogrodów zoologicznych na rzecz ochrony gatunków oraz populacji), który przed trzema laty zainicjował kampanię „Zwierzę roku“. „Teraz trzymamy kciuki, za powodzenie akcji  wypuszczania na wolność żółwi cuora w Kambodży.“
 
Angkor Centre for Conservation of Biodiversity (ACCB) hoduje w szczególności żółwie cuora amboina. Aby ich reintrodukcja w dobrze chronionym obszarze przebiegła pomyślnie, z zebranych środków zostaną zakupione urządzenia telemetryczne. Przekaźniki, w które zostaną wyposażone żółwie wypuszczane na wolność, umożliwią ich obserwację. To z kolei pozwoli na bliższe poznanie preferowanych siedlisk, ich wielkości oraz migracji zwierząt.
 

Drugi wspierany projekt w Międzynarodowym Centrum Ochrony Żółwi w Münster, które ma na koncie wielkie sukcesy w hodowli żółwi, także gatunków, które na wolności właśnie wyginęły. Wśród nich także żółwie Cuora aurocapitata, które od kwietnia tego roku można zobaczyć  w Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec.
W Münster sfinansowana zostanie budowa nowych wybiegów oraz wyposażenie akwariów, niezbędnych
w hodowli tego niezwykle wymagającego gatunku żółwi. 

Nowe „Zwierzę roku 2019“ zostanie ogłoszone 17 stycznia 2019 w Berlinie. 

W międzyczasie görliccy bracia cuora o kreatywnych imionach "88" i "89"
wzięli małą przerwę od medialnego szumu i wybrali się na zimową hibernację.

Foto: www.zoo-goerlitz.de

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00 

Share.

About Author