Heidi po kuracji odchudzającej

0

Pełny sukces programu odchudzającego nad Berzdorfem 

Po ponad czterech miesiącach nieobecności nareszcie z powrotem w Naszym Zoo: staroniemiecka czarno-biała krowa nizinna Heidi od września 2018 przebywała na diecie odchudzającej nad jeziorem Berzdorf. Powodem było kilka kilogramów za dużo tu i tam, co utrudniało Heidi zajście w ciążę.

Po tym jak wszystkie próby odchudzenia Heidi na miejscu nie powiodły się, trzeba było szukać nowego rozwiązania. We współpracy z „Bauern am See” (rolnikiem przy jeziorze) podjęto decyzję o wysłaniu jej na kurację odchudzającą nad jezioro. Po suchym lecie tamtejsze łąki idealnie nadawały się do tego projektu,
a przebywanie w większym stadzie gwarantowało Heidi znacznie więcej ruchu.
Przy okazji byk w stadzie zwiększył szansę Heidi na ciążę. Podczas gdy zwykle sztuczna inseminacja u bydła jest bezpieczną drogą do zapłodnienia, Heidi zdaje się cenić sobie naturalnego byka. W odróżnieniu od zeszłorocznych prób sztucznego zapłodnienia, które nie odniosły pozytywnych skutków, badanie ciążowe po powrocie znad Berzdorfu ostatecznie wykazało pozytywny wynik.

Eksperyment powiódł się zatem na całej linii: od połowy stycznia ciężarną, odchudzoną Heidi można ponownie zobaczyć na terenie zagrody wiejskiej w Naszym Zoo. Przypuszczalnie w lipcu powinno przyjść na świat ósme potomstwo czarno-białej krowy nizinnej, na które z wielką radością oczekują zarówno pracownicy jak i goście Naszego Zoo.

Foto: www.zoo-goerlitz.de, C. Hammer

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00 

Share.

About Author