Węgliniecki 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

0

Tegoroczny węgliniecki 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w hali sportowej im. T. Hopfera. Mimo, że pogoda nie dopisała sztabowi udało się zebrać 10 088,56 zł oraz 2,27€.

Mieszkańcy z chęcią wrzucali datki do puszek. W Węglińcu było gorąco do samego końca a to za sprawą pokazów strażackich OSP Węgliniec, występom artystycznym uczennicy naszej szkoły Dominiki Rucińskiej – mistrzyni świata 2018r. w stylu Urban Street Dance Fusion Show Solo oraz grupy tanecznej Knihinicka Team ze szkoły tańca Tabor w Jeleniej Górze- vicemistrzowie świata 2018r. w stylu Urban Street Dance Fusion Show, a także rozgrywkom sportowym dla małych i tych trochę starszych, warsztatom plastycznym i informatycznym. Sporym zainteresowaniem cieszyła się także licytacja. Uczestnicy imprezy mieli okazję spróbować pysznych ciast, kiełbasek z grilla oraz  smacznego żurku dzięki Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej i Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Węglinieckiej. Podsumowując, atrakcji było wiele! Po raz kolejny można było się przekonać, że węgliniecki finał łączy pokolenia. W pomoc zaangażowały się przedszkolaki, młodzież, dorośli oraz seniorzy. Nie było żadnych podziałów. Liczyła się pozytywna energia, wspólna zabawa i pomoc.

W tym roku zbiórka przebiegała pod hasłem POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE. Gramy dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Fundacja WOŚP planuje wyposażyć placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, wolontariuszom, osobom prywatnym i firmom, które ofiarowały przedmioty na licytację oraz pomogły w organizacji 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z węglinieckiego finału. Autorem zdjęć jest p. Dariusz Borodzicz.

Źródło: wegliniec.pl

Share.

About Author