Zegarek na rękę – element pomagający w budowaniu wizerunku firmy

0

W budowaniu wizerunku firmy pomagają m.in. profesjonalna strona internetowa, działania marketingowe czy promocja w Internecie. Wiele osób zapomina, że o tym, w jaki sposób przedsiębiorstwo zostanie odebrane na zewnątrz świadczy również postawa jego pracowników. Z tego względu bardzo ważny jest ubiór i dobrane akcesoria. Trudno w to uwierzyć, ale elementem, który wpływa pozytywnie na postrzeganie rozmówcy jest posiadany przez niego wysokiej klasy zegarek na rękę.

Znaczenie zegarka

Oczywistą funkcją każdego zegarka jest odmierzanie czasu. Nie zmieniło się to od momentu wynalezienia tego produktu. Nie mniej jednak obecnie ważny jest również sam wygląd czasomierza, marka i wykonanie. Zegarek zaczął mieć znaczenie symboliczne. Jest on oznaką wysokiego statusu społecznego i podkreśleniem prestiżu. Posiadając czasomierz z tzw. wyższej półki, przykładem są zegarki Rosefield, będziemy lepiej postrzegani przez osoby z zewnątrz.

Zegarek w biznesie

W samym biznesie zegarek również ma znaczenie. Przykładowo, osoba nosząca czasomierz jest postrzegana jako punktualna. Poza tym, odpowiednio dobrany model jest doskonałym uzupełnieniem outfitu. Szczególnie na wyższych stanowiskach ogromne znaczenie mają dodatki i design każdego z produktów. Skórzany notes, odpowiedniej marki długopis lub pióro świadczą o tym, że osoba liczy się w branży i jest poważnym kontrahentem czy partnerem biznesowym. Drogi dobrze skrojony garnitur i wysokiej klasy zegarek sprawiają, że osoba staje się godna zaufania.

Zegarek – inwestycja na przyszłość

Branża zegarmistrzowska jest specyficzna. Tylko osoby znające się na czasomierzach są w stanie docenić kunszt znakomicie wykonanych zegarków. Amatorzy tych produktów wiedzą, ile kosztują poszczególne modele, dlatego zegarek za kilkaset złotych, dla wielu osób, wcale nie jest drogi. Ceny najwyższej klasy czasomierzy sięgają kilkuset tysięcy, a nawet kilku milionów. Takie modele traktowane są jak inwestycja w przyszłość. Z czasem ich wartość rośnie. Do najdroższych zegarków na świecie zalicza się edycje kolekcjonerskie, kiedy producent zaoferuje jedynie kilkaset sztuk konkretnego czasomierza. Trzeba pamiętać, że zegarki traktowane są bardzo poważnie, szczególnie przez osoby, które znają się na tej branży. Dlatego pojawienie się na spotkaniu biznesowym z podróbką wysokiej klasy czasomierza jest ogromnym nietaktem. Taka osoba zamiast zabłysnąć w oczach rozmówców, stanie się obiektem żartów.

Jeśli zależy nam na dobrej prezencji w biznesie, warto pomyśleć o zakupie czasomierza. Trzeba jednak pamiętać, że zegarek musi być oryginalny o odpowiednio dobrany. Powinien on wyglądać stylowo i być spójny z całą stylizacją. Poza tym, przed zakupem najlepiej sprawdzić, czy model dobrze leży na nadgarstku, czy bransoleta nie jest za szeroka. Jeśli zegarek będzie zaczepiał się o koszulę nie będzie to na dłuższą metę komfortowe.    

Share.

About Author