Analityka biznesowa kluczem do sukcesu

0

Każda firma, niezależnie od zasięgu działania, gromadzi każdego dnia cenne informacje biznesowe. Są to dane o pracownikach, transakcjach, relacjach biznesowych, sprzedaży towaru, przychodach, i startach, czyli to, co definiuje firmę w danym czasie.

Business Intelligence – skuteczne zarządzanie

Dane gromadzone przez firmę to także wszelkie informacje zapisane w historii jej działalności. To, co było kilka miesięcy temu czy lat, może mieć niebagatelny wpływ na współczesną działalność. Dzięki skrupulatnemu gromadzeniu i przetwarzaniu takich danych manager ma stały wgląd w najważniejsze, interesujące go w danym momencie kwestie i może dokonywać na ich bazie obliczeń czy prognozować. Business Intelligence umożliwia podejmowanie trafnych decyzji biznesowych i zdobycia przewagi nad konkurencją. Bycie liderem w branży pociąga chyba każdego przedsiębiorcę, dlatego coraz więcej firm decyduje się na zakup odpowiedniego oprogramowania, pomagającego sprawnie zarządzać danymi przedsiębiorstwa.

Wybierz odpowiednią aplikację

Wdrożenie technologii informatycznych w firmie, pomagających zbierać i przetwarzać na bieżąco dane to klucz do sukcesu. Przekształcenie surowych informacji w uporządkowane treści pomaga niejednej firmie wyjść na prostą i osiągać o wiele większe zyski niż dotychczas. Wybór Business Inteligence pomaga nie tylko usystematyzować dane, ale też prezentuje je w formie czytelnych raportów. Jedną z takich aplikacji jest np. Qlik Business Intelligence. To system niezwykle elastyczny i dynamiczny, sprawnie odkrywający dane na bieżąco oraz daje nieograniczone możliwości ich drążenia. Ma bardzo przyjemny, intuicyjny interfejs dla użytkownika i charakteryzuje się ultra szybkością. Przeliczanie setek informacji w ułamku sekundy i czytelna prezentacja wyników w powiązaniu z danymi szczegółowymi robi naprawdę duże wrażenie. Nie brakuje w tej aplikacji asocjacyjnej bazy in-memory, zwracającej natychmiastowo odpowiedzi. Jest także nieograniczona możliwość wykonywania zapytań ad hoc.

Reasumując

Jeśli chcesz, aby twoja firma weszła na wyższe obroty i generowała zyski, wdrożenie takich rozwiązań informatycznych to podstawa. Zyskujesz mobilny dostęp do danych zawsze i wszędzie, dzięki czemu masz spokojna głowę i nieograniczone możliwości interaktywnej analizy danych. Zależnie od rodzaju systemu dostęp do kompletnych danych uzyskujesz w kilak tygodni, a nawet dni! Pracownicy odpowiedzialni za gromadzone dane przypisani są czego do różnych działów, dlatego trzeba wybrać oprogramowanie dopasowane do potrzeb wszystkich. Elastyczność, szczegółowość i szybkość – to trzy ważne cechy, na których bazie powinien działać każdy system Business Intelligence.

Share.

About Author