Nasi walczą w eliminacjach do OTWP – Młodzież Zapobiega Pożarom

0

Trwają eliminacje na różnych szczeblach do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – Młodzież Zapobiega Pożarom.

Bardzo dobre wyniki osiągnęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Ruszowie oraz członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP Ruszów na różnych szczeblach. W rozegranych eliminacjach powiatowych 28 marca 2019 r. w Zgorzelcu nasi zdecydowanie wygrali w dwóch kategoriach wiekowych tj.

I grupa wiekowa (klasy I-VI Szkoła Podstawowa)

1 Julia KozakiewiczSP w Ruszowie
2 Konrad Konieczny SP w Sulikowie
3 Natalia Wajda SP w Osieku Łużyckim

II grupa wiekowa (klasy VII-VIII SP + Gimnazjum)

1Emila MesjaszSP w Ruszowie (MDP)
2Adrian KowalskiSP w Ruszowie (MDP)
3 Gabriela Mazurkiewicz SP w Węglińcu

Julia Kozakiewicz oraz Emilia Mesjasz będą reprezentowały powiat zgorzelecki w eliminacjach wojewódzkich OTWP w dniu 25 kwietnia 2019 r., które odbędą się w Lubinie. Bratobójcza walka o pierwsze miejsce w powiecie w kat. II pomiędzy Emilką i Adrianem rozstrzygnęła się dopiero w zarządzonej przez komisję sędziowską dogrywce i była bardzo emocjonująca.

Nasi młodzi strażacy walczyli również w eliminacjach na terenie Powiatu Poznań, gdzie aktualnie pobierający naukę Maksymilian Drgas zajął drugie miejsce w III grupie wiekowej i tylko kilka punktów zabrakło do awansu na eliminacje wojewódzkie. Bezkonkurencyjny na szczeblu Powiatu Żagań w II kat. wiekowej okazał się Miłosz Mesjasz, który wywalczył awans na szczebel eliminacji wojewódzkich na terenie woj. lubuskiego.

Pragnę podziękować opiekunowi MDP – Rafałowi Mesjaszowi za wieloletnie bardzo duże zaangażowanie w przygotowanie naszej młodzieży szkolnej do udziału w konkursach wiedzy pożarniczej. Czekamy na dobre wieści z eliminacji wojewódzkich i liczymy na awans do finału krajowego w czerwcu br.

J. Droś – OSP Ruszów

Foto – Archiwum OSP Ruszów

Share.

About Author