OTWP – eliminacje szkolne

0

W dniu 04 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Ruszowie odbyły się eliminacje szkolne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – Młodzież Zapobiega Pożarom.

Do konkursu przystąpiło łącznie 29 uczniów w dwóch grupach wiekowych. Uczniowie rozwiązywali test przygotowany przez asp. Rafała Mesjasza z KP PSP w Zgorzelcu, a komisję stanowili strażacy z OSP Ruszów i Jagodzin pod przewodnictwem nauczyciela SP Ruszów Grzegorza Tyrakowskiego.

W grupie uczniów klas I-VI SP zwyciężyła Julia Kozakiewicz (28 pkt.) przed Aleksandrem Lisem (28 pkt.) i Julią Dąbrowską (26 pkt.) natomiast w grupie kl. VII-VIII i Gimnazjum zwyciężył Mateusz Kawka (35 pkt) przed Emilią Mesjasz (34 pkt.) i Adrianem Kowalskim (30 pkt.)

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Pana G. Tyrakowskiego oraz upominki od Nadleśnictwa Ruszów a wszyscy uczestnicy napoje i batoniki od strażaków z OSP Ruszów.

Uczniowie którzy zajęli dwa pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych będą reprezentowali SP Ruszów w eliminacjach gminnych do OTWP (13 marca 2019 r w SP Czerwona Woda).

J. Droś – OSP Ruszów

Share.

About Author