„Witaj Maluchu” – bezpłatnie przez rok do Naszego Zoo Görlitz-Zgorzelec!

0

Od pięciu lat wszyscy rodzice zgłaszający narodziny dziecka w zgorzeleckim, bolesławieckim oraz lubańskim Urzędzie Stanu Cywilnego otrzymują bezpłatny bilet wstępu do Naszego Zoo w Görlitz dla dziecka i dorosłego opiekuna. Projekt „Witaj Maluchu!” to zaproszenie do integracji i wychowania w zgodzie z naturą, wpajania dobrych nawyków i aktywnego, wspólnego spędzania wolnego czasu.

Projekt, który Nasze Zoo Görlitz-Zgorzelec we współpracy z Miastem Görlitz zainicjowało w 2012, rozszerzono
o kolejne, zarówno polskie (Zgorzelec, Bolesłwiec, Lubań), jak i niemieckie (Bautzen, Löbau) miasta. W ramach projektu rodzice nowo narodzonych dzieci, odbierając akt urodzenia w urzędzie stanu cywilnego otrzymują kupon na roczny bilet. Kupon można zrealizować w Naturschutz-Tierpark Nasze Zoo Görlitz – Zgorzelec przy Zittauerstr. 43, za okazaniem odpisu skróconego aktu urodzenia.
Ściśle mówiąc, bilet otrzymuje matka lub ojciec, gdyż dzieci do lat 3 nie płacą za wstęp w Naszym Zoo. Można go zrealizować do końca pierwszego roku życia maleństwa, tak aby obowiązywał na cały drugi rok. Dzięki temu maluch będzie mógł doświadczać wizyt w zoo bardziej świadomie.
Co jeśli minie data pierwszych urodzin? Kupon nie przepada. Można go zrealizować na czas jaki pozostał do ukończenia 24 miesiąca życia.

Celem tego powitalnego prezentu jest także stworzenie emocjonalnej bliskości ze zwierzętami, gdyż tylko to co znamy i kochamy potrafimy chronić. Ochrona gatunków to jedno z głównych działań goerlitzkiego zoo, a jednym z jego wielu ważnych wkładów w ochronę gatunków jest m.in. hodowla wielu chronionych oraz zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt.


Foto: www.zoo-goerlitz.de, C. Hammer
Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00

Share.

About Author