Ogromny sukces MDP przy OSP Ruszów

0

W poniedziałek 01 kwietnia 2019 r. ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Konkursu na Wzorową Młodzieżową Drużynę Pożarniczą i jej Opiekuna – „Najlepsi z Najlepszych” organizowanego przez Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie.

Do konkursu zgłoszono 42 prace dokumentujące działalność MDP w 2018 r. z wszystkich województw. Bardzo duży sukces odniosła Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przy OSP Ruszów i jej opiekunowie Rafał Mesjasz oraz Aneta Dobrzańska otrzymując jako jedyna drużyna i opiekunowie wyróżnienie, czyli II miejsce w Polsce wśród MDP, ponieważ w konkursie przyznawane jest tylko jedno – wyłącznie pierwsze miejsce.

Zwyciężczynią X Konkursu została MDP przy OSP Świderki, woj. lubelskie, a tytuł najlepszego opiekuna otrzymała Magdalena Żentała. Jury konkursowe powołane przez ZG ZOSP RP w Warszawie oceniało każdą drużynę wg regulaminu w pięciu kryteriach, przyznając odpowiednią ilość punktów.

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przy OSP Ruszów liczy aktualnie 24 członków (dziewcząt i chłopców) a opiekunami są Aneta Dobrzańska i Rafał Mesjasz.

W roku 2018 młodzi strażacy uczestniczyli min. w konkursach wiedzy pożarniczej ( w tym dwóch chłopców w finale krajowym), turniejach piłkarskich, wędkarskim, tenisa stołowego oraz zawodach pożarniczych w kraju i za granicą. Największym sukcesem sportowym było zajęcie II miejsca przez dziewczęta w Wojewódzkich Zawodach Pożarniczych MDP wg. Regulaminu CTIF w Strzelinie. W tych samych zawodach chłopcy zajęli również dobre piąte miejsce . Podczas uroczystości 70 – lecia OSP Ruszów za bardzo dobrą pracę drużyny młodym strażakom wręczono własny proporzec .

Młodzież w czerwonych koszulkach widać na wielu imprezach oraz uroczystościach w Ruszowie i okolicy jak również często remiza jest ich drugim domem podczas śpiworków, szkolenia zajęć kulinarnych i nie tylko. W najbliższych dniach przyjdzie zaproszenie dla MDP Ruszów z podaniem terminu i miejsca gali finałowej w Warszawie gdzie będzie wręczone wyróżnienie oraz nagroda rzeczowa dla drużyny.

Serdecznie zapraszamy młodzież do wstąpienia w szeregi MDP Ruszów – przyjdź do naszej remizy i zobacz jak to naprawdę wygląda praca naszej drużyny.

Janusz Droś – Prezes OSP Ruszów

Foto – Archiwum OSP

Share.

About Author