Rozmowy Gminy z PKP w sprawie przebudowy dworca kolejowego

0

W dniu 03 kwietnia 2019r.w Urzędzie Gminy i Miasta w Węglińcu miało miejsce spotkanie w sprawie zagospodarowania dworca kolejowego w Węglińcu w związku z realizacją inwestycji pn. „PRZEBUDOWA DWORCA KOLEJOWEGO WĘGLINIEC”

W spotkaniu udział wzięli: przedstawiciele PKP Cargo S.A. z o.o., PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami we Wrocławiu, Burmistrz Gminy i Miasta Węgliniec, Przedstawiciele Gminy Węgliniec, Pełnomocnik firmy Citronex.

Na spotkaniu uczestnicy omówili ogólną koncepcję remontu dworca oraz przestawili wstępne deklaracje dotyczące najmu powierzchni dworca po jego remoncie. Omówiono również ewentualną możliwość przeniesienia siedziby PKP Cargo S.A. do budynku na terenie dworca, możliwości i tryb wykorzystania obiektów PKP CARGO przy ul. Kolejowej przez gminę.

Pełnomocnik firmy Citronex przedstawił koncepcję rozwoju firmy, której jedną z gałęzi będzie uruchomienie transportu kolejowego. Do tego celu firma potrzebuje bocznicy kolejowej z możliwością zakupu lub budowy pomieszczeń magazynowych i socjalnych. Firma rozważa możliwość lokalizacji inwestycji przy węźle kolejowym w Węglińcu. W tej kwestii Dyrektor PKP OGN i PKP Cargo zadeklarowali chęć współpracy z firmą Citronex w sprawie znalezienia lokalizacji bocznicy oraz późniejszej obsługi transportu kolejowego, co będzie tematem odrębnych rozmów.

Źródło: wegliniec.pl

Share.

About Author