Wypadek między Węglińcem a Czerwoną Wodą

0

Jak informuje OSP Czerwona Woda, dziś w okolicach godziny 9:00 na drodze wojewódzkiej nr 296 pomiędzy Węglińcem a Czerwoną Wodą doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych.

W dniu dzisiejszym 6.04.2019r. Około godziny 9:10 zostaliśmy zadysponowani do poważnego wypadku na drodze wojewódzkiej 296. W zdarzeniu udział brały dwa pojazdy. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz umożliwienie dostępu do poszkodowanego i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Na miejscu prowadziliśmy działania z JRG Zgorzelec, JRG Lubań i OSP Wegliniec. Droga DW296 jest zamknięta. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin. Zalecamy objazd przez ośrodek Jagoda.

~ facebook OSP Czerwona Woda

Aktualizacja:

W miniony weekend na drodze wojewódzkiej W296 miał miejsce śmiertelny wypadek drogowy. Policjanci ponownie zwracają się do wszystkich uczestników ruchu drogowego o ostrożność, rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz dostosowanie prędkość do panujących warunków na drodze. Czasami wystarczy chwila, aby znaleźć się w trudnej sytuacji. Należy jechać ostrożnie, być wypoczętym i skoncentrowanym.

Policjanci wraz ze zgorzelecką prokuraturą badają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło 6 kwietnia br. kilka minut po godzinie 9:00 na drodze W 296. Kierujący pojazdem marki opel 58-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd marki Ssang Young, którym podróżowała 45-letnia mieszkanka powiatu zgorzeleckiego wraz z 19-letnią córką. Niestety w wyniku zdrarzenia 58-latek poniósł śmierć na miejscu. Kobiety zostały przewiezione do szpitala. Śledztwo w tej sprawie będzie teraz prowadziła Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu. W ramach prowadzonego postępowania będą wyjaśniane wszystkie okoliczności oraz przyczyny tego wypadku.

Apelujemy do kierowców o ostrożność i rozwagę, pamiętajmy o tym, aby wybierając się w dalszą podróż – być wypoczętym. Warto też zadbać o stan techniczny samochodu, oświetlenie i hamulce.

podkom. Agnieszka Goguł
Share.

About Author