Regionalny turniej w edukacyjnej grze planszowej ,,Żywioły Lasu”

0

W poniedziałek 20 maja 2019 r. w siedzibie Nadleśnictwa Świętoszów rozegrano jeden z dwóch na terenie RDLP Wrocław regionalnych turniejów w grę planszową ,,Żywioły Lasu”.

W turnieju rywalizuje młodzież z całej Polski w wieku od 10 do 16 lat tworząc czteroosobowe drużyny. O czym jest gra? „Żywioły lasu” to autorska gra planszowa przeznaczona do indywidualnej rozgrywki w gronie kilku osób. Jej atutem jest dobrze zbalansowana mechanika, w której równoważy się aspekt losowości oraz wpływu decyzji podejmowanych przez gracza na przebieg gry. Uczestnicy walczą z przysłowiowymi żywiołami lasu zdobywając za wykonane zadania punkty, które to są sumowane   i drużyna zajmuje określone miejsce w rankingu na terenie kraju który jest na bieżąco aktualizowany.

Eliminacje w 50 miejscach rozgrywane są w okresie 13.05 – 07.06.2019 r. Drużyny które zajmą miejsca 1 – 8 w rankingu krajowym zostaną zaproszone na turniej centralny do Warszawy gdzie dla zwycięzców oraz szkół które reprezentują czekają cenne nagrody.

W turnieju z Ruszowa wystartowały dwie czteroosobowe drużyny tj. ,,Pożarnicy” ze Szkoły Podstawowej ( Oliwia Gurtowska, Simona Matla, Mateusz Kawka, Adrian Kowalski) i ,,MDP” z OSP (Wiktoria Jurczak, Natalia Kowalczyk, Emilia Mesjasz, Miłosz Mesjasz). W turnieju brała również udział drużyna ,,Eko – patrol” z SP w Węglińcu. W regionalnym turnieju zwyciężyła drużyna ,,Pożarnicy” ze Szkoły Podstawowej w Ruszowie (746 pkt.) przed ,,Eko-patrolem” z SP Węgliniec (725 pkt.) i ,,MDP” z OSP Ruszów (719 pkt.).

Drużyny osiągnęły bardzo dobre wyniki punktowe i na dzień dzisiejszy w krajowym rankingu ,,Pożarnicy” z SP Ruszów zajmują miejsce 3 a ,,Eko-patrol” z SP Węgliniec miejsce 6 . Aktualny ranking dostępny jest na stronie www.zywiolylasu.com.pl .

Ruszowskie drużyny trenowały i przygotowywały się do turnieju w remizie pod bacznym okiem opiekuna MDP Rafała Mesjasza. Turniej odbywa się pod patronatem Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. Życzymy naszym drużynom awansu do finału krajowego.

J. Droś – OSP Ruszów

Foto – R. Mesjasz OSP Ruszów

 

Share.

About Author