Wizyta w Kunraticach u Cvikova

0

W ramach wieloletniej współpracy na zaproszenie czeskich strażaków oraz miejscowego starosty w sobotę 11 maja 2019 r. do Kunratic u Cvikova udała się delegacja ruszowskich strażaków na czele z Prezesem Januszem Drosiem oraz Z-cą Burmistrza GiM Węgliniec Dominikiem Matelskim.

W malowniczo położonej miejscowości odbywał się doroczny festyn rekreacyjny dla mieszkańców połączony z dniem otwartym miejscowej małej huty szkła artystycznego ,,Pacinek Glass”w której kultywowane są bogate tradycje szklarskie tego regionu. Podczas dni otwartych można było obserwować pracę artystów tworzących na naszych oczach różnorodne formy szklarskie z gorącego szkła prosto z pieca jak również szlifujących i zdobiących gotowe wyroby.

Dodatkową atrakcją była mini wystawa gotowych wyrobów wykonanych przez artystów – szklarzy z tej huty oraz niesamowity ogród z różnorodnymi elementami ze szkła wkomponowanymi w roślinność i formy skalne.

Na scenie prezentowali się najmłodsi artyści, zespoły muzyczne o różnorodnym repertuarze jak również zaprezentowano walki rycerskie oraz tańce dworskie. Na pobliskim boisku piłkarskim przygotowanych było wiele atrakcji dla najmłodszych. Całość zakończył pokaz fajerwerków.

Wizyta przebiegła w bardzo przyjacielskiej atmosferze a ponownie strażacy spotkają się już za miesiąc na zawodach sportowo – pożarniczych w Węglińcu.

J. Droś – OSP Ruszów

Share.

About Author