Bieg Szlakiem Kolejowym 2019

0

Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych ogłosiła nabór na realizację projektów  w 2019 roku.

Pozytywne zaopiniowanie wniosku umożliwiało skorzystanie z mikrodotacji w wysokości do 5000 zł. W sferze pożytku publicznego: wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej, swój wniosek złożyła grupa nieformalna pod przewodnictwem UKS START Ruszów. Projekt zakładał realizację imprezy pod nazwą Bieg Szlakiem Kolejowym 2019, który już wiemy, że odbędzie się 15 sierpnia w Czerwonej Wodzie. Projekt poparty wnioskiem uzyskał najwyższą ocenę z możliwych – 80 punktów i znalazł się wśród 83 projektów z 476, które wpłynęły z Dolnego Śląska i uzyskały dofinansowanie oraz wśród 43 projektów, które uzyskały najwyższą kwotę mikrodotacji.

Idea imprezy promuje aktywność fizyczną w formie biegu traktami leśnymi w sąsiedztwie Czerwonej Wody. Dystans dla biegaczy o różnym poziomie zaawansowania wynosi 10 km oraz trasy kilkuset metrów dla dzieci.  Trasa jest bardzo urozmaicona. Start biegu głównego zlokalizowany jest w centrum Czerwonej Wody i rozpoczyna się drogą asfaltową. Następnie przechodzi w drogę leśną , na której nie brakuje pięknych widoków, podbiegów, zbiegów, sąsiedztwa zbiorników wodnych i elementów historycznych – gdyż częściowo trasa biegnie po oddanej do użytku w 2018 roku ścieżce rowerowej – Szlakiem Starej Kolei Węgliniec – Czerwona Woda.

Szczegóły związane z tą biegową imprezą, która odbędzie się na terenie Gminy Węgliniec, znaleźć będzie można na utworzonym w tym celu profilu: facebook.com/BiegSzlakiemKolejowym/ oraz na profilu UKS START Ruszów – facebook.com/startruszow/

Robert Grzelakowski

Dolnośląskie Małe Granty  – inicjatywy społeczne realizowane na Dolnym Śląsku.

Share.

About Author