Wyjazd na obóz międzynarodowy MDP Ruszów

0

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przy OSP Ruszów rozpoczęła przygotowania do wyjazdu na międzynarodowy obóz młodzieżowy do Rudolstadt (Republika Federalna Niemiec).

Nasza drużyna została wytypowana przez Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP we Wrocławiu za bardzo dobrą pracę młodzieży oraz liczne sukcesy w ostatnim okresie na szczeblu województwa i kraju.

Polskę będą reprezentowały trzy drużyny tj. MDP Ruszów i drużyna z woj. zachodniopomorskiego i lubuskiego. Jest to ogromny zaszczyt i wyróżnienie dla naszej młodzieży oraz jej opiekunów aby z orzełkiem na piersi reprezentować nasz kraj.

Obóz w Rudolstadt k/Erfurtu jest bardzo dużym przedsięwzięciem logistycznym niemieckich służb strażackich i THW ponieważ w tygodniowym obozie w terminie 27 lipca – 3 sierpnia weźmie udział łącznie ok. 5000 młodych strażaków z Niemiec oraz kilku państw europejskich.

Na miejsce dziesięcioosobowa drużyna MDP Ruszów wraz z opiekunem uda się samochodem (bus) z kierowcą i tłumaczem – koordynatorem z Komendy Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu. Uczestnicy obozu mają zapewniony nocleg pod namiotami, węzeł sanitarny, wyżywienie oraz bogaty program pożarniczy, rekreacyjny oraz turystyczny ze zwiedzaniem regionu włącznie.

Drużyny z Polski nie ponoszą kosztów uczestnictwa za wyjątkiem transportu i oczywiście kieszonkowego. Już wkrótce pierwsza relacja z pobytu naszej młodzieży w Niemczech.

J. Droś – OSP Ruszów

 

Share.

About Author