Nekrolog Ulf Großmann

0

Głęboko poruszeni otrzymaliśmy wiadomość, iż 7 stycznia 2020 roku w wieku zaledwie 62 lat,
po długiej walce z chorobą zmarł Ulf Großmann – były prezes zarządu oraz członek honorowy Stowarzyszenia Naturschutz-Tierpark. To wielka strata dla jego rodziny, a także dla nas jako stowarzyszenia.

Ulf Großmann z wielką pasją angażował się w działalność stowarzyszenia Naturschutz-Tierparks Görlitz e.V., od początku jego założenia w 1996 roku. Od 1996 do 2016 roku pełnił funkcję prezesa stowarzyszenia, później jako członek honorowy kontynuował – aczkolwiek w tle – interesy Naszego Zoo, był szczególnie zaangażowany w ochronę gatunków i przyrody, a także w obszarze społecznym.
Ulf Großmann zawsze podejmował wiele zadań odpowiedzialnie i przez lata ukształtował stowarzyszenie oraz rozwój Naszego Zoo swoją osobowością, jak nikt inny. W szczególności przejęcie zoo od miasta stanowiło dla stowarzyszenia poważne wyzwanie, które pod jego kierownictwem zostało zrealizowane w sposób wzorowy. Zawsze był mądrym wizjonerem i zdeterminowanym działaczem.

Luki, którą wyryła jego śmierć w życiu jego rodziny, naszego stowarzyszenia oraz życia społecznego miasta Görlitz i regionu, nigdy nie da się całkowicie zamknąć, przez wiele pięknych wspomnień naszych wspólnie spędzonych chwil.
Drogi Ulfie Großmann, my, stowarzyszenie, kierownictwo, pracownicy i wszyscy przyjaciele Zoo w Görlitz nigdy Cię nie zapomnimy, zawsze będziemy pamiętać o Tobie z wdzięcznością.

Pamięć o nim zachowamy w godnej formie.

Naturschutz-Tierpark Görlitz e.V.

Zarząd

Foto: www.zoo-goerlitz.de
Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de
tel.
+ 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00 
Cennik:
https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html

Share.

About Author