Potomstwo XXS

0

Pierwsze, bliźniacze potomstwo pary pigmejek karłowatych Yara i Mocovi, mieszkających od roku w Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec. 

Z wagą około 140g i wysokością około 15cm pigmejki karłowate są najmniejszymi małpami na świecie. Oczywiście miniaturowe jest także ich potomstwo o wadze urodzeniowej 15g, o czym w Wigilijny wieczór 2019 mogli się przekonać opiekunowie zwierząt w Naszym Zoo.

Podczas kiedy ciąży Yary nie dało się nie zauważyć, ze względu na coraz bardziej zaokrąglający się brzuch, to ze znalezieniem potomstwa po urodzeniu, które ukryło się w futrze rodziców nie było już tak łatwo. Ponieważ to głównie ojciec, a w przypadku kolejnych porodów także starsze rodzeństwo odpowiedzialne jest za opiekę nad młodymi, nie łatwo jest ustalić kto i gdzie się właśnie znajduje. Biologiczną ideą stojącą za dzieleniem obowiązków wychowawczych jest oszczędzanie sił matki, aby mogła ona inwestować energię w produkcję mleka.

Dwoje nowych mieszkańców görlitzkiego zoo, ze względu na ich datę urodzenia oraz bez względu na płeć otrzymało imiona Santa i Claus.

Goście będą mogli zobaczyć rodzinę pigmejek, kiedy temperatura na zewnątrz osiągnie dwucyfrowe wartości. 
Pochodzące z tropików mini-małpki uwielbiają raczej przytulne temperatury. 
IMG_2470 Kopie

Foto: Danilo Dittrich

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00 
Cennik:
https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html

Share.

About Author