Najlepsi z Najlepszych” czyli Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Ruszowie

0

Dzisiaj dotarła do nas bardzo radosna wiadomość z Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie, organizatora XI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Najlepsi z Najlepszych” na Wzorową Młodzieżową Drużynę Pożarniczą i jej Opiekuna.

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Ruszowie wygrała prestiżowy konkurs i uzyskała tytuł ,,Najlepsi z Najlepszych” czyli najlepszej drużyny MDP na terenie kraju w roku 2019 a opiekunowie Aneta Dobrzańska i Rafał Mesjasz tytuł najlepszego opiekuna MDP.

Drużyna była oceniana za osiągnięcia drużyny i jej opiekunów za miniony rok kalendarzowy tj. rok 2019. Ocenie podlegało między innymi: podnoszenie wiedzy i umiejętności członków MDP z zakresu zapobiegania pożarom i innym miejscowym zagrożeniom m.in. poprzez, propagowanie przepisów przeciwpożarowych w środowisku, rozwijanie sprawności fizycznej członków MDP poprzez uprawianie różnych dyscyplin sportowych i turystyki, organizowanie działalności kulturalno-oświatowej i historycznej w środowisku, organizacja MDP.

W skład jury która ocenia zgłoszone do konkursu drużyny wchodzą m.in. przedstawiciele Zarządu Głównego ZOSP RP oraz Komisji ds. Młodzieży ZG ZOSP RP. Drużyna MDP Ruszów oraz opiekunowie zostaną zaproszeni na finał ogólnopolskiej imprezy organizowanej przez ZG ZOSP RP w Warszawie, podczas której nastąpi uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagrody.

Jest to ogromny sukces młodzieży, opiekunów oraz wszystkich strażaków z OSP Ruszów. Wieloletnia, bardzo dobra praca z młodzieżą przynosi efekty. Po otrzymaniu wspaniałej wiadomości natychmiast w trybie alarmowym zorganizowano zbiórkę młodzieży i strażaków na którą z gratulacjami przybył Burmistrz Mariusz Wieczorek i Sołtys Mirosław Koza gdzie przy wspaniałym torcie od Pani Marty świętowano ogromny sukces. Więcej informacji o drużynie i jej opiekunach wkrótce.

Janusz Droś – Prezes OSP Ruszów

Foto – J. Wilk

Informacja na stronie Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP

Share.

About Author