Babyboom w czasach pandemii

0

Liczne potomstwo zagrożonych ras zwierząt domowych w Naszym Zoo Görlitz Zgorzelec.

Na terenie zagrody wiejskiej w każdym jej zakątku słychać beczenie, chrumkanie i pomrukiwanie. Kryzys związany z koronawirusem tutaj nie obowiązuje, 17 turyńskich kóz leśnych, jagniąt owcy pomorskiej oraz 13 prosiąt świni siodłatej hasa po niej beztrosko, bez obowiązku zachowania odpowiedniej odległości.  A końca tego zwierzęcego wyżu demograficznego nie widać.

Szczęście w nieszczęściu miała dwudniowa kózka kaszmirowa Sissi, która została odrzucona przez swoją mamę. Jednak opiekunowie zwierząt przy zastosowaniu odpowiednich trików podrzucili Sisii, wydającej właśnie na świat swoje potomstwo, kozie Almi. Sissi została okrzyknięta „kukułczym dzieckiem”.

Niestety tylko pracownicy zoo mogą obecnie cieszyć swoje oko tym magicznym widokiem, z powodu pandemii koronawirusa Nasze Zoo jest obecnie niezwykle puste.

Aby fani oraz przyjaciele Naszego Zoo byli na bieżąco z wydarzeniami w świecie naszych zwierząt na stronie internetowej Naszego Zoo, Instagramie oraz Facebooku regularnie pojawiają się aktualne informacje. W ramach akcji #zostanwdomu na tierpark-goerlitz.de/KIds4Wildlife-zostanwdomu.html  

dostępna jest oferta online dla dzieci.

Ograniczenia w wychodzeniu z domu mocno dotknęły także görlitzkie zoo. Dlatego w tym trudnym czasie, zarówno pracownicy jak i zwierzęta ucieszą się z każdej, najmniejszej nawet darowizny (IBAN: DE07 8505 0100 0000 0122 03, tytułem „für unseren Tierpark“ lub za pośrednictwem paypal.me/zoogoerlitz). Równocześnie mamy nadzieję, iż wkrótce znów będziemy dostępni na miejscu dla wszystkich gości oraz przyjaciół Naszego Zoo.

Foto: Turyńska koza leśna Almi z adoptowanym dzieckiem Sissi,
www.zoo-goerlitz.de, C. Hammer
Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00 
Cennik: https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html

Share.

About Author