4 maja Naturschutz-Tierpark Nasze Zoo Görlitz-Zgorzelec w końcu ponownie otwiera swoje bramy!

0

Upiorna cisza, która trwała w görlitzkim zoo od dobrych 6 tygodni dobiegła końca – złagodzenie ograniczeń związanych z koronawirusem od 4 maja, pozwala na ponowne otwarcie ogrodów zoologicznych w Saksonii.

Dyrektor zoo Dr. Sven Hammer z radością oczekuje nadchodzącego tygodnia. „To oczywiście fantastyczne wieści, na które z niecierpliwością czekaliśmy. Ogromne podziękowania kierujemy do wszystkich naszych darczyńców oraz sympatyków, którzy pomogli nam w tym bardzo niepewnym czasie, utrzymać naszą codzienną działalność! Podziękowania kieruję także do naszych pracowników, którzy za kulisami każdego dnia dawali z siebie wszystko, a teraz pełną parą przygotowują zoo do ponownego otwarcia.”

Pracy jest sporo: ogromna lista wymogów, które mają na celu zapewnić ochronę zdrowia odwiedzających oraz pracowników. Przestrzeganie zasad dotyczących odległości oraz higieny ma najwyższy priorytet. Z tego powodu „Stodoła odkrywców”, dom i woliera w wiosce tybetańskiej, „Świergolandia” oraz Szkółka Zoologiczna, na razie pozostaną zamknięte. Gastronomia została zredukowana do sprzedaży „na wynos”, do pomieszczeń wewnętrznych takich jak toalety można wejść tylko z maseczką na twarzy. Aby zapobiec dużym skupiskom ludzi, do odwołania nie będą miały miejsca publiczne prezentacje oraz karminie zwierząt, a także eventy. Nie będą wypożyczane wózki. Jedyną ofertą z jakiej aktualnie można skorzystać po uprzednim zgłoszeniu, to ekskluzywne spotkania ze zwierzętami dla maksymalnie dwóch osób.

„W celu zapewnienia bezpieczeństwa medycznego w Naszym Zoo opracowaliśmy nową koncepcję”, mówi dyrektor zoo dr Sven Hammer. W dniach, w których zoo będzie licznie odwiedzane, goście będą wchodzić do zoo przez bocianią willę, to pozwoli na uniknięcie kontaktu wchodzących z wychodzącymi. Przepływem ludzi kierował będzie dodatkowy personel. Na terenie zoo jednocześnie będzie mogło przebywać maksymalnie 600 osób, a ostatnie wejście możliwe będzie o godz. 17:00. Osoby, które chcą sobie zapewnić wejście do zoo, mogą nabyć jeden z 200/dziennie biletów online na zoo-goerlitz.de/online-ticket i skorzystać z „ekspresowego wejścia” wraz z posiadaczami biletów rocznych.

Dyrektor Sven Hammer kontynuuje: „Jesteśmy szczęśliwi oraz wdzięczni, iż Nasze Zoo jako ważna, wielofunkcyjna instytucja kulturalna znów może być otwarte dla naszych gości, i mamy nadzieję na ich wyrozumiałość w związku z wprowadzonymi, niezbędnymi obecnie ograniczeniami. Pomimo całej euforii wszyscy musimy przestrzegać wymagań organów regulacyjnych, aby zbytnią beztroską nie zagrażać pozytywnemu rozwojowi.”

W końcu znów można odwiedzać młodego wielbłąda – Delega oraz innych mieszkańców Naszego Zoo!
Foto: www.zoo-goerlitz.de, C. Hammer
Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00
Cennik: https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html

Share.

About Author