Potracenie kobiety przez pociąg

0

W miniony wtorek doszło do niebezpiecznego wypadku, gdzie 67-letnia mieszkanka woj. śląskiego znajdując się na torowisku została potracona przez pociąg. Kobieta została przetransportowana Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala we Wrocławiu celem udzielania jaj dalszej pomocy medycznej. Policjanci przypominają, że przechodzenie przez torowisko w miejscach do tego nie wyznaczonych jest niedozwolone.

26 maja br. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu został powiadomiony o potrąceniu kobiety przez pociąg. Do zdarzenia doszło przed miejscowością Węgliniec. Na miejscu pracowali ratownicy medyczni, strażacy, policjanci w tym technik kryminalistyki. Jak wynika ze wstępnych czynności nadzorowanych przez prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu, 67-letnia mieszkanka woj. śląskiego znajdując się na torowisku została potracona przez pociąg. Kobieta została przetransportowana Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala we Wrocławiu celem udzielenia jej dalszej pomocy medycznej.

Policjanci będą teraz szczegółowo wyjaśniać wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci przypominają, że przechodzenie przez torowisko w miejscach do tego nie wyznaczonych jest niedozwolone. Osoby przechodzące nielegalnie przez tory lub korzystające z infrastruktury kolejowej bez wymaganego uprawnienia narażają się na mandat lub sprawę w sądzie. Jednak należy pamiętać, że przebywanie osób nieuprawnionych na obszarach kolejowych, czy przechodzenie przez tory w miejscach do tego nieprzeznaczonych jest niebezpieczne i stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia.

podkom. Agnieszka Goguł

Tak zdarzenie opisuje OSP Węgliniec.

Wczoraj (27.05.) zostaliśmy zadysponowani do potrącenia kobiety przez pociąg na terenie stacji PKP w Węglińcu.

Nasze działania polegały na udzieleniu pomocy medycznej osobie poszkodowanej, a także na wyznaczeniu lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na terenie stadionu w Węglińcu.

W działania zaangażowane były nasze dwa zastępy: GBA Mercedes i GLBARt Iveco.
Na miejscu zdarzenia działały też dwa zastępy JRG PSP Zgorzelec, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja oraz SOK.

Kobieta, która nie była mieszkanką naszej gminy w ciężkim, ale stabilnym stanie została przekazana do śmigłowca RATOWNIK 13.

Przyczyny i okoliczności zdarzenia ustala Policja i komisja kolejowa.

Źródło: facebook OSP Węgliniec

Share.

About Author