Kaucja za opakowania zwrotne na rzecz Görlitzkiego Zoo

0

W ramach kampanii zebrano 4250€

„Nawet jeśli kwota wsparcia jest w wysokości kaucji za opakowania zwrotne, to jest to wielka pomoc” – mówi dyrektor zoo Sven Hammer. Innymi słowy: jeśli każdy wniesie swój mały wkład, wspólnymi siłami można wiele osiągnąć.

Na taki pomysł wpadła Belinda Sieber, szefowa Kauflandu w Görlitz-Weinhübel. Publikując kilka postów oraz rozstawiając boksy na kupony, wezwała klientów Kauflandu do oddawania kuponów za kaucję na rzecz Zoo Görlitz. W okresie od Wielkanocy do połowy maja w Kauflandzie Görlitz i Löbau zebrano 4200 EUR, do boksów wrzucano także gotówkę. „Wzajemne wsparcie w tak trudnych czasach jest bardzo ważne. Chęć pomocy naszych klientów jest poruszająca i pokazuje, jak wielką sympatią cieszy się Zoo w Görlitz ”-  inicjatorka projektu.

„Dziękuję wszystkim, którzy wsparli tę kampanię – tak duże wsparcie pomaga nam przetrwać ten trudny czas i jest potwierdzeniem dla naszej codziennej pracy.”- dyrektor zoo, dr Sven Hammer. Ze względu na wymagania dotyczące ochrony przed infekcją, zoo zostało zamknięte na 45 dni i poniosło poważne straty finansowe. Wiosną Nasze Zoo odwiedza najwięcej gości, tego zabrakło, z kolei całkowite zamknięcie nie było możliwe, ze względu na zwierzęta, które potrzebują opieki każdego dnia.

Foto: www.zoo-goerlitz.de, I. Plath

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00
Cennik: https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html

Share.

About Author