Który bukmacher ma najlepszą ofertę na zakłady bez podatku?

0

Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, każdy zakład bukmacherski jest objęty podatkiem wynoszącym 12% jego stawki. Jak się jednak okazuje, u niektórych bukmacherów można… grać bez podatku, i to całkiem legalnie! Pozwalają na to promocje, w ramach których to bukmacher – zamiast gracza – opłaca podatek. Którzy konkretnie bukmacherzy przygotowali dla swoich klientów takie udogodnienie?

Zgodnie z obowiązującą od 1 kwietnia 2017 r. znowelizowaną ustawą hazardową, każdy zawierany u legalnego polskiego bukmachera zakład opodatkowany jest podatkiem w kwocie 12% jego stawki. W praktyce oznacza to, że jeśli gracz stawia kupon za 100 zł, to bukmacher z góry odciąga od tej kwoty 12% (czyli 12 zł), a faktyczna stawka kuponu wynosi 88 zł. Opłacenie podatku jest obowiązkowe i nie ma od tego żadnych wyjątków.

Czy jednak aby na pewno? Są przecież bukmacherzy, którzy kuszą graczy możliwością „gry bez podatku”… Na szczęście nie ma w tym nic niezgodnego z przepisami prawa! „Gra bez podatku” to po prostu hasło marketingowe, reklamujące dostępną u niektórych operatorów promocję. W jej ramach to bukmacher opłaca 12% podatku od każdego zakładu, zdejmując ten obowiązek z gracza. Oznacza to, że kwota ewentualnej wygranej z kuponu obstawionego w promocji jest wyższa.

Gdzie legalnie typować wyniki bez podatku?

Gra u bukmachera bez podatku to jedna z flagowych promocji dostępnych cały czas w ofercie firmy bukmacherskiej Betfan. Działa ona 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku – jeśli tylko kupon spełnia warunki promocji. Otóż musi to być kupon wielokrotny, na którym co najmniej trzy zdarzenia mają kurs minimalny 1,35, a gracz musi też kliknąć przycisk „bez podatku” – wówczas współczynnik kuponu jest zmieniany na 1,00, a potencjalna wygrana rośnie o 14%.

Promocja na grę bez podatku na stałe znajduje się także w ofercie legalnego bukmachera TOTALbet. Tu również zasady są proste – wystarczy postawić kupon akumulowany zawierający co najmniej trzy zdarzenia z oferty przedmeczowej lub live z minimalnym kursem każdego wynoszącym 1,20 – wówczas to bukmacher opłaca obowiązkowy podatek. Co ważne, zdarzenia na kuponie mogą dotyczyć każdej dyscypliny sportu, kupon może być postawiony za dowolną stawkę, a z promocji skorzystać można wielokrotnie.

Grę bez podatku – ale w nieco innej formie – oferują miłośnikom typowania także inni bukmacherzy. Od czasu do czasu firma Fortuna przygotowuje tzw. Happy Hours, podczas których można obstawiać bez podatku wyniki meczów Ekstraklasy. Firma NobleBET ma na swojej stronie internetowej specjalny kalendarz gry bez podatku, gdzie informuje, w jakich dniach które dyscypliny, czy wydarzenia objęte są promocją (np. w okresie od 1 do 4 października 2020 r. promocja dotyczyła typów na mecze tenisowego turnieju Roland Garros, zaś 12 października obejmowała wszystkie typy, od godziny 10:00).

Widać, że gra bez podatku jest często spotykaną promocją u bukmacherów, co może świadczyć o tym, że cieszy się popularnością wśród graczy. Nie może to dziwić – klient zyskuje 14% do potencjalnej wygranej, i to bez większych formalności.

Poza sportowym obstawianiem, zobacz najnowsze informacje z kręgu grupy rajdowej.

Wszystkie wymienione firmy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów na organizowanie zakładów bukmacherskich. Zawieranie zakładów na stronach internetowych firm, które nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi. Zakłady bukmacherskie związane są z ryzykiem. Zauważyłeś u siebie objawy uzależnienia – skontaktuj się z instytucjami oferującymi pomoc w wyjściu z nałogu hazardowego.

Share.

About Author