Szczepienie przeciwko COVID-19 – ruszają zapisy

0

Masz powyżej 80 lat? Zarejestruj się na termin szczepienia przeciw COVID-19 już 15 stycznia!

Harmonogram rejestracji

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

  • od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
  • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r. O starcie rejestracji dla kolejnych grup będziemy informować na bieżąco.

Plansza infrormacyjna dotycząca harmonogramu rejestracji grup powyżej 80 lat i powyzej 70 lat

Jak się będzie można zarejestrować?

Jeżeli jest już Twój etap rejestracji (od 15.01 – osoby powyżej 80. roku życia, od 22.01 – osoby powyżej 70. roku życia), masz 3 możliwości zapisu na szczepienie:

1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

3. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień – skontaktuj się z nim. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są tutaj. W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.

 

Zgłoszenia chęci szczepienia dla osób między 18 a 70 rokiem życia

 15 stycznia  uruchomiony zostanie także formularz zgłoszenia chęci szczepienia dla wszystkich osób powyżej 18 roku życia na stronie www.gov.pl/szczepimysie

Od 15 stycznia każdy z nas, kto skończył 18. rok życia, będzie mógł zgłosić chęć zaszczepienia się online.

Jeśli wypełnisz formularz, dostaniesz mejla z informacją o wystawieniu e-skierowania na szczepienie, gdy ruszy rejestracja dla Twojej grupy wiekowej lub zawodowej. Będziesz mógł zarejestrować się wtedy na konkretny termin.

ZGŁOSZENIA – DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Ważne! Zgłoszenie to nie to samo, co rejestracja. Rejestracja na konkretny termin będzie możliwa po tym, jak ruszą szczepienia dla Twojej grupy wiekowej lub zawodowej.

Plansza infrormacyjna dotycząca rejestracji i zgłoszenia checi udziału w szczepieniuźródło: gov.pl

Szczepienia w Gminie Węgliniec

Informujemy, że w Urzędzie Gminy i Miasta w Węglińcu uruchomiono telefon kontaktowy dedykowany osobom niepełnosprawnym i seniorom, którzy nie mogą samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień. Celem tego jest umożliwienie osobom z ograniczoną mobilnością, nawiązania kontaktu w sprawie zorganizowania transportu na szczepienie, w sytuacji gdy nie maja one możliwości pojawienia się w punkcie szczepień we własnym zakresie.

TRANSPORT PRZEZNACZONY JEST DLA OSÓB:

  • posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami,
  • mających trudności z dostępem do punktu szczepień ( np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień.

OSOBA ODPOWIEDZIALNA W TYM ZAKRESIE W URZĘDZIE GMINY I MIASTA W WĘGLIŃCU JEST MIROSŁAW MATUSZEWSKI

Numerem telefonu pod którym będzie można dokonać zgłoszenia  osób o których wspomniano wyżej: 798 811 463 czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 15.00.

Dodatkowo Urząd Gminy i Miasta Węgliniec informuje, że w kwestii szczepień na COVID-19 na terenie gminy Węgliniec mieszkańcy będą mogli się zaszczepić w punktach, które będą usytuowane w miejscowościach Węgliniec, Czerwona Woda i Ruszów. Dokładne informacje i procedury związane z rejestracją i realizacją szczepień będą podane niezwłocznie po ich otrzymaniu z ośrodka koordynującego szczepienia.

Źródło: wegliniec.pl

Share.

About Author