ZOO Görlitz ponownie otwarte od 15 marca!

0

Czego mogą się spodziewać goście

Miłośnicy zoo musieli czekać całe 132 dni, aby ponownie móc spotkać się ze zwierzętami w ich ulubionym görlitzkim zoo. Nie tylko oni będą mieli powód do radości od 15 marca, także pracownicy zoo z utęsknieniem wyczekiwali ponownego otwarcia. Dyrektor dr Sven Hammer jest w dobrym nastroju: „Jesteśmy wdzięczni, że politycy poważnie potraktowali nasze argumenty, i że wzrost liczby zachorowań umożliwia nam ponowne otwarcie. W końcu znów będziemy mogli łączyć ludzi ze zwierzętami oraz wzbudzać świadomość w zakresie ochrony gatunków, przecież o to właśnie chodzi w naszej branży! Teraz od nas wszystkich zależy, czy i jak odpowiedzialnie będziemy postępować z wolnością, którą odzyskaliśmy”.

W związku z tym obecnie trwają przygotowania w celu zapewnienia bezpieczeństwa odwiedzającym oraz spełnienia wszystkich wymagań.  A to kilka faktów istotnych dla gości odwiedzających Zoo w Görlitz od poniedziałku:

  • na terenie całego zoo obowiązuje minimalny 1,5 m dystans społeczny
  • obowiązek noszenia maski: we wszystkich zamkniętych budynkach, przed barem i w barze, a także na wszystkich placach zabaw – dzieci od 10 lat,
  • dzienne bilety wstępu (na ustalony termin) można kupić online lub na miejscu w zależności od dostępności. Posiadacze rocznych biletów mogą udać się bezpośrednio do wejścia.
  • wstęp na teren zoo możliwy jest tylko dla odwiedzających, którzy podadzą swoje dane kontaktowe,
  • aby uniknąć tłumów, nie będzie publicznych prezentacji oraz karmienia zwierząt, a także jazdy na wielbłądach.

Do ZOObaczenia!

Foto: www.zoo-goerlitz.de, C. Hammer
Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Görlitz Zgorzelec
Zittauer Str. 43 02826 Görlitz
www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de
https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 93000

Share.

About Author