Brąz dla drużyny chłopców z MDP Ruszów w zawodach wojewódzkich

0

W dniu 20 czerwca 2021r. na stadionie miejskim w Chojnowie rozegrano IX Wojewódzkie Zawody Sportowo Pożarnicze MDP wg. CTIF woj. dolnośląskiego. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Ruszowa reprezentowała powiat zgorzelecki w dwóch kategoriach tj. dziewczęta i chłopcy.

Zawody odbywają się w dwóch konkurencjach tj. ćwiczenie bojowe na specjalistycznym torze oraz sztafeta pożarnicza na bieżni. O zajętym miejscu decyduje: czas wykonania poszczególnej konkurencji, ilość ewentualnych punktów karnych oraz tzw. przelicznik wiekowy. Każda drużyna składa się z 10 zawodników.

Zawody odbywały się w ponad trzedziestostopniowym upale i atmosfera była również gorąca, bo o zwycięstwie decydowały dosłownie sekundy.

Nasza drużyna chłopców wywalczyła brązowe medale – III miejsce a dziewczęta miejsce VII. Jest to nasz drugi z rzędu start na zawodach wojewódzkich i drugie podium. W kategorii chłopcy zwyciężyła MDP Rokitki (Legnica) a w kategorii dziewczęta  MDP Trzebnice (Polkowice). Jest to bardzo duży sukces naszej młodzieży oraz opiekunów drużyn – Anety Dobrzańskiej i Rafała Mesjasza..

Pragnę podziękować wszystkim którzy pomagali w treningach i przygotowaniach do zawodów oraz Panu M. Wieczorkowi – Burmistrzowi GiM Węgliniec za przekazanie dofinansowania na pokrycie kosztów transportu oraz wyżywienia dla młodzieży jak również Panu J. Perońskiemu i M.A. Drgas za przekazane wsparcie finansowe  oraz Komendantowi KP PSP w Zgorzelcu za nieodpłatne użyczenie busa do transportu.

J. Droś OSP Ruszów

J. Wilk – Foto OSP Ruszów

Share.

About Author