165 km/h w terenie zabudowanym

0

Funkcjonariusze ze zgorzeleckiej grupy SPEED Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kolejnego kierowcę, który w terenie zabudowanym pędził z nadmierną prędkością.

Tym razem kierujący motocyklem jechał w terenie zabudowanym 165 km/h. Ponadto nie posiadał wymaganej kategorii do prowadzenia motocykla. Mężczyzna stracił prawo jazdy i dostał mandat w wysokości 800 złotych i 10 punktów karnych.

Policjanci z grupy SPEED zgorzeleckiej komendy podczas służby na terenie gminy Węgliniec zauważyli pędzącego motocyklem marki BMW. Kierujący w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h poruszał się z prędkością 165 km/h. Po zatrzymaniu okazało się, że pojazdem kieruje 43-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego, który nie posiada wymaganej kategorii do prowadzenia motocykla.

Nieodpowiedzialnemu kierującemu za przekroczenie prędkości o 115 km/h w terenie zabudowanym funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy i nałożyli mandat w kwocie 800 złotych oraz 10 punktów karnych.

Zgorzeleccy policjanci apelują do kierowców o przestrzeganie zasad ruchu drogowego, dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze i bezwzględny zakaz wsiadania za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo zależy również od nas.

podkom. Agnieszka Goguł

Źródło: zgorzelec.policja.gov.pl

Share.

About Author