CYRKUS w lecie | im Sommer świętuje 15 urodziny!

0

Aktualna sytuacja pandemiczna także i w tym roku pozwala zorganizować stowarzyszeniu KulturBrücken e.V. wakacyjny obóz cyrkowy!

Pod koniec lipca, w dniach 26-31.07.2021 r. blisko 70 młodych ludzi z Polski i Niemiec w wieku 9-18 lat spotka się na terenie Kühlhaus w Görlitz, aby przez cały tydzień, pod opieką profesjonalnych opiekunów i opiekunek, zanurzyć się w CYRKUSowy świat. W tym roku młodzi cyrkowcy będą mieli do wyboru aż osiem różnych warsztatów: akrobatykę, żonglerkę, klaunadę, budowę kulis, monocykl, zespół muzyczny, akrobatykę powietrzną i coś zupełnie nowego: studio radiowe. Oprócz tego znajdzie się również miejsce na czas wolny, a także liczne zajęcia językowe, gry i zabawy.

W trakcie warsztatów prowadzący korzystają ze specjalnego medium, jakim jest międzynarodowa pedagogika cyrkowa, co pozwala młodym uczestnikom z dwóch krajów naturalnie, w formie zabawy i bez bariery językowej nawiązać ze sobą kontakt.

Tydzień projektowy zakończy się tradycyjnym, otwartym dla gości z zewnątrz, występem CYRKUSowym, który odbędzie się w sobotę, 31 lipca o godz. 15.00 w Kühlhaus w Görlitz. (z zastrzeżeniem zmian w przypadku zmiany sytuacji pandemicznej).

CYRKUS w lecie | im Sommer 2020 to projekt stowarzyszenia KulturBrücken Görlitz e.V., we współpracy ze stowarzyszeniem Klanza Bogatynia (Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA – Oddział w Bogatyni); dofinansowany przez miasto Görlitz, Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży (PNWM), Sparkassenstiftung Oberlausitz-Niederschlesien oraz Dyrekcję krajową Saksonii (Landesdirektion Sachsen) – projekt współfinansowany z podatków na podstawie budżetu uchwalonego przez posłów Saksońskiego Landtagu.

Share.

About Author