Saksońskie ogrody zoologiczne oraz Zoo Görlitz wspierają kampanię szczepień przeciw Covid 19

0

Ogrody zoologiczne należą do obiektów, które zostały najbardziej dotknięte pandemią koronawirusa. Zamknięcie trwające kilka miesięcy było dużym wyzwaniem ekonomicznym dla wielu z nich. Normalny stan rzeczy sprzed pandemii nie został jeszcze osiągnięty. „Ogrody zoologiczne nie mogą nadrobić kilkumiesięcznych strat liczby odwiedzających. Wobec ogólnej sytuacji i rosnących przypadków zachorowalności, z niepokojem patrzymy w przyszłość – także ogrodów zoologicznych, które nie poradzą sobie z ponownym zamknięciem” – podkreśla dyrektor zoo w Lipsku prof. Jörg Junhold, który jest także prezesem Stowarzyszenia Niemieckich Ogrodów Zoologicznych, i dodaje, że ogrody zoologiczne jako popularne obiekty rekreacyjne przyciągają codziennie kilka tysięcy gości. „Z tego względu, działając solidarnie, wspieramy wysiłki rządu Saksonii, aby zwiększać wskaźnik szczepień, w celu przeciwdziałania możliwej czwartej fali.” W tym celu ogrody zoologiczne, aktywnie działają na rzecz reklamowania szczepień ochronnych lub zapewniają wsparcie logistyczne.

Samo zoo w Görlitz straciło w wyniku pandemii ponad 650 000 euro. Przetrwanie było możliwe tylko dzięki hojnym darowiznom i wsparciu rządu. „Jesteśmy wdzięczni za program pomocy dla saksońskich ogrodów zoologicznych” – mówi dr Sven Hammer, dyrektor zoo w Goerlitz. „Mamy nadzieję, że dla naszej własnej ochrony oraz ochrony naszej populacji zwierząt, wiele osób w Saksonii skorzysta z oferty szczepień. Dzięki temu wspólnie będziemy mogli wziąć w swoje ręce naszą przyszłość i mieć nadzieję, że nasza placówka nie będzie zagrożona kolejnym zamknięciem z powodu dużej liczby infekcji.”

W sobotę, 24.07.2021 w Naszym Zoo pojawi się mobilne centrum szczepień.  W godzinach od 10:00 do 14:00 osoby chętne, posiadające ubezpieczenie w niemieckiej kasie chorych, mogą zostać zaszczepione szczepionką producenta Biontech/Pfizer lub jednorazową szczepionką firmy Johnson & Johnson. Oferta nie jest związana z wizytą w zoo.

Foto: Aleksandretta chińska zajadająca czereśnie, taki widok dostępny jest dla naszych gości, tak długo jak nie pojawi się trzeci lockdown.

www.zoo-goerlitz.de, C. Hammer
Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de
Cennik: https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00

Share.

About Author