Taniec przeciwko plastikowi!

0

Tatr tańca 1 sierpnia 2021 o 15:00 w Zoo Görlitz

„H2Plastik” to obiecujący tytuł sztuki teatru tańca, którego premiera odbędzie się w najbliższą niedzielę w zoo Görlitz. Dwanaścioro młodych ludzi w pierwszym tygodniu saksońskich wakacji wyruszyło w artystyczną podróż odkrywczą pod opieką dwóch nauczycieli tańca i rytmiki, Riccardo Neumanna (bailaThea) i Torstena Bählera (PROjektART). Taniec oraz muzyka w wyjątkowy sposób nawiązują do wody, podstawowego budulca wszelkiego życia oraz plastiku, obecnie niestety także prawie tak samo wszechobecnego.

„Cieszymy się, że projekt w końcu mógł się odbyć!” – komentuje pedagog z zoo Isa Plath. Realizacja projektu była zaplanowana na 2020 rok, z wiadomych przyczyn plany organizatorów projektu pokrzyżowały się. „Temat wody oraz redukcji plastiku od dawna jest bardzo istotny dla Naszego Zoo. Wielu naszych gości prawdopodobnie zna „wodne radio” w toaletach przy Korytkowie, bądź zastanawiało się dlaczego zamiast plastikowych sztućców podawane są drewniane. Było to tylko jedynie kwestią czasu, aby te dwa tematy, które są tak ściśle ze sobą powiązane, zostały opracowane artystycznie. A rezultat z pewnością będzie ucztą dla oczu”.

Przedstawienie odbędzie się na scenie w Dolinie Łużyckiej i jest bezpłatne dla gości, którzy tego dnia odwiedzą Nasze Zoo w ramach regularnego biletu wstępu. Projekt H2Plastic finansowany jest przez Aktion Mensch.

Foto: Paul Glaser

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de
Cennik: https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00

 

Share.

About Author