Wojewódzka inauguracja roku szkolnego w Ruszowie

0

Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich i Bohaterów 37 Pułku Piechoty 7 Dywizji II Armii Wojska Polskiego w Ruszowie szykuje się do wyjątkowego rozpoczęcia roku szkolnego.

To właśnie tutaj, po raz pierwszy w historii Gminy Węgliniec, 1 września o godzinie 9:30, w obecności wielu wspaniałych gości odbędzie się dolnośląska inauguracja roku szkolnego 2021/2022.

Szczególne wyróżnienie to również wielkie wyzwanie. Uroczystości będą połączone z otwarciem i prezentacją zmodernizowanej poprzez przebudowę i rozbudowę sali gimnastycznej. Wartość całkowita tej inwestycji wyniosła 3 386 155zł, w tym kwota dofinansowana z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu: 1 214 000,00 zł. Nową salę gimnastyczną wybudowano na bazie starych fundamentów, dobudowano także I piętro, gdzie mieści się siłownia, trybuna oraz zaplecze sanitarne. Obiekt jest nowoczesny i wyposażony w sprzęt sportowy oraz dostosowany dla osób z niepełnosprawnościami.

W roku szkolnym 2021/2022 do szkoły podstawowej w Ruszowie uczęszczać będzie 200 uczniów z Ruszowa, Piasecznej, Jagodzina, Kościelnej Wsi, Polany, Okrąglicy, Starego Węglińca i Gozdnicy. Uczniowie skorzystają z bardzo dobrze wyposażonych klasopracowni, biblioteki, stołówki, boiska Orlik, placu zabaw i nowej Sali gimnastycznej.

Źródło: wegliniec.pl

Share.

About Author