Zakończyła się 15. edycja polsko-niemieckiego projektu „CYRKUS w lecie | im Sommer”

0

Akrobatyka powietrzna, żonglerka, klaunada, monocykl, a nawet produkcja muzyczna i radio – w tych i jeszcze paru innych warsztatach mogli wypróbować się uczestnicy i uczestniczki tegorocznej jubileuszowej, 15. edycji polsko-niemieckiego obozu „CYRKUS w lecie | im Sommer”.

Pod koniec lipca, w dniach 26-31.07.2021 roku blisko 70 młodych ludzi ze Zgorzelca i Görlitz oraz okolic, w wieku 9-18 lat spotkało się na terenie Kühlhaus w Görlitz, aby przez cały tydzień, pod opieką profesjonalnych opiekunów i opiekunek, zanurzyć się w CYRKUSowy świat. Dzięki specjalnemu medium, jakim jest międzynarodowa pedagogika cyrkowa, młodzi uczestnicy z dwóch krajów naturalnie, w formie zabawy i bez bariery językowej mogli nawiązać ze sobą kontakt. Tydzień projektowy zakończył się w sobotę, 31 lipca spektakularnym, publicznym występem CYRKUSowym na terenie Kühlhaus w Görlitz.

Projekt „CYRKUS w lecie | im Sommer” nie odbyłby się bez wsparcia licznych sponsorów i darczyńców. Organizatorzy ze stowarzyszenia KulturBrücken Görlitz e.V. pragną serdecznie podziękować firmom ze Zgorzelca: Citronex i Castorama oraz z Görlitz: Lindenhof, Stadtgut Görlitz, Heckenhof, Brotschmiede Görlitz, Autohaus Klische, Farben Scholze GmbH, Ploucquet GmbH za wsparcie projektu swoimi produktami.

CYRKUS w lecie | im Sommer 2020 to projekt stowarzyszenia KulturBrücken Görlitz e.V., we współpracy ze stowarzyszeniem Klanza Bogatynia (Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA – Oddział

w Bogatyni); dofinansowany przez miasto Görlitz, Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży (PNWM),
Sparkassenstiftung Oberlausitz-Niederschlesien oraz
Dyrekcję krajową Saksonii (Landesdirektion Sachsen) – projekt współfinansowany z podatków na podstawie budżetu uchwalonego przez posłów Saksońskiego Landtagu.

Dla wszystkich zainteresowanych innymi projektami CYRKUSowymi stowarzyszenia KulturBrücken Görlitz, przekazujemy już termin tegorocznego Tygodnia Drzwi Otwartych! Od 13 do 17 września w godzinach 15:00-18:30 wszyscy ciekawscy, w wieku od 4 do 18 lat, mogą przyjść do Sklepu CYRKUSowego (Jakobstraße 5, Görlitz), aby wypróbować się w najróżniejszych dyscyplinach cyrkowych. Zgłoszenie do udziału w Tygodniu Drzwi Otwartych nie jest konieczne. Na miejscu, podczas Tygodnia Drzwi Otwartych zbierane będą zgłoszenia na całoroczne warsztaty w ramach projektu „CYRKUS w sklepie | im Laden”. Serdecznie zapraszamy!

Share.

About Author