Hodowlane szczęście w Zoo Goerlitz

0

Pierwsze potomstwo 2022 zagrożonej wyginięciem owcy pomorskiej

Bliźnięta owcy pomorskiej zdobywają serca gości, szczęśliwie podskakując na terenie Górnołużyckiej Zagrody Wiejskiej. Ich mama Rita w wieku 10 lat jest już bardzo doświadczoną mamą, chociaż w przeszłości często trzeba było ją przekonywać, aby interesowała się swoim potomstwem. W tym roku jednak wzorowo opiekuje się swoimi jagniętami, które wyraźnie przybywają na wadze i z dnia na dzień fikają coraz wyższe radosne koziołki.

W najbliższym czasie potomstwa spodziewają się także Henrietta i Ute, owce zagrożonej rasy zwierząt domowych. Na koniec marca pracownicy zoo oczekują potomstwa turyńskiej kozy leśnej. Na powiększenie rodziny królików, wskazują także obfite kształty króliczych dam.
W połowie lutego uruchomiono wylęgarnię piskląt, a więc przy odrobinie szczęścia pod koniec lutego będzie można obserwować na żywo pierwsze, wykluwające się pisklęta!

Zoo otwarte jest dla wszystkich codziennie, w lutym do godziny 17:00, a od marca do 18:00, na chwilę obecną w myśl zasady 3G (zaszczepieni, ozdrowieńcy, testowani).
A więc, do ZOObaczenia!

Foto: www.zoo-goerlitz.de, I. Plath
Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 93000

Share.

About Author