Rozbudowa elektrowni słonecznej w Czerwonej Wodzie

0

Przedsiębiorstwo Red Light Energy Sp. z o. o. planuje rozbudowę działającej w Czerwonej Wodzie elektrowni słonecznej.

Aktualnie firma oczekuje na wydanie decyzji środowiskowej dla inwestycji, której nazwa brzmi „Elektrownia słoneczna Czerwona Woda II Instalacja paneli fotowoltaicznych na działkach nr 292/1 oraz 293/1 Obręb Czerwona Woda Gmina Węgliniec„. Urząd Gminy i Miasta Węgliniec przewiduje termin załatwienia sprawy na 28.02.2022r.

Drugi etap inwestycji będzie znajdował się w bezpośrednim sąsiedztwie działającej już farmy fotowoltaicznej.

Farma fotowoltaiczna w Czerwonej Wodzie – geoportal.gov.pl

Kilka słów o inwestorze:

RED LIGHT ENERGY sp. z o.o. jest dynamicznie rozwijającą się firmą, której podstawowym celem jest realizacja inwestycji, polegająca na budowie instalacji fotowoltaicznej na terenie miejscowości Czerwona Woda o łącznej mocy 1 MW.

Główne zadania stawiane przez Zarząd Spółki to przede wszystkim sprawne przeprowadzenie inwestycji, a następnie produkcja i sprzedaż energii elektrycznej pochodzącej z czystego i odnawialnego źródła energii, stworzenie lokalnego źródła energii i rozproszenie istniejących źródeł energii, zwiększenie udziału energii odnawialnej w bilansie energetycznym, wzrost efektywności energetycznej, zmniejszenie uciążliwości produkcji energii elektrycznej dla środowiska naturalnego poprzez ograniczenie emisji substancji szkodliwych do atmosfery. 

 ~ rle.com.pl

Źródło: BIP Węgliniec

Share.

About Author