Strzelał do samochodów – usłyszał zarzut zniszczenia mienia

0

Policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Pieńsku zatrzymali mieszkańca powiatu zgorzeleckiego podejrzanego o zniszczenie dwóch samochodów. Mężczyzna strzelając z pistoletu pneumatycznego uszkodził dwa pojazdy zaparkowane na jednej z ulic w Węglińcu. 42-latek usłyszał już zarzut do którego się przyznał. W związku z tym, że był już wcześniej karany ze przestępstwa przeciwko mieniu, za które odbył karę więzienia, teraz grozi mu do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Pieńsku w wyniku pracy operacyjnej wytypowali, a następnie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zniszczenie dwóch samochodów. Jak ustalili policjanci 42-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego strzelając z pistoletu pneumatycznego uszkodził dwa pojazdy zaparkowane na jednej z ulic w Węglińcu. W samochodach zostały wybite szyby oraz uszkodzona karoseria. Wartość zniszczonego mienia pokrzywdzeni wycenili na łączną kwotę 5500 zł.
W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze w pomieszczeniach mieszkalnych zatrzymanego zabezpieczyli pistolet służący do popełnienia przestępstwa. 42-latek usłyszał już zarzut do którego się przyznał.

Podejrzany był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu za które odbył karę pozbawienia wolności. W związku z tym, że działał w warunkach powrotu do przestępstwa grozi mu teraz do 7,5 roku więzienia.

kom. Agnieszka Goguł

Share.

About Author