Dubel zgorzeleckiej drogówki w Węglińcu

0

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu bolesławieckiego, którzy kierowali pojazdami będąc w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo obaj mężczyźni mieli sądowe zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

Policjanci ze zgorzeleckiej grupy SPEDD z Wydziału Ruchu Drogowego podczas służby na terenie Węglińca zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Volkswagen. Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało, że 43-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego posiada sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Dodatkowo badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna jest nietrzeźwy.

Gdy policjanci kończyli interwencję zauważyli kierującego pojazdem marki Opel, który nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. 46-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego został zatrzymany do kontroli drogowej. Jak się okazało mężczyzna posiadał aż trzy sądowe zakazy kierowania pojazdami i również był nietrzeźwy.

Obaj mężczyźni lekceważąc sądowe zakazy oraz kierując w stanie nietrzeźwości popełnili kolejne przestępstwa za które odpowiedzą przed sądem.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 1 roku nawet do lat 15.

Natomiast za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oprócz punktów karnych, grzywny i ponownego zakazu grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Jeśli kierujący był wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego albo za inne przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

kom. Agnieszka Goguł

Źródło: zgorzelec.policja.gov.pl

Share.

About Author