Majówka w Zoo Görlitz. Zwierzęta na wyciągnięcie ręki!

0

Majówka to okazja, aby spędzić więcej czasu z rodziną, a Nasze Zoo Görlitz-Zgorzelec to idealny cel wycieczki na aktywny wypoczynek dla miłośników zwierząt oraz przyrody, zarówno młodszych jak i starszych.

W goerlitzkim zoo można spotkać zwierzęta na wyciągnięcie ręki. Nakarmić jeżozwierza, krowę, świstaka, osiołka i inne zwierzęta, pokarmem przygotowanym przez opiekunów zwierząt. Spojrzeć w oczy wielbłądowi, odwiedzając wioskę tybetańską, w której od kilku tygodni hasają młode wielbłądy Jengis i Faruk. Wiosna to czas, kiedy w zoo roi się od młodych zwierząt, oprócz kózek, owieczek, piskląt, być może uda się odkryć kolejne młode zwierzęta, jak na przykład zaglądające z torby mamy potomstwo kangura lub inne, o których na chwilę obecną wiedzą tylko opiekunowie zwierząt.
W zagrodzie wiejskiej młode zwierzęta hasają razem z dziećmi naszych gości, które mają okazję masować kozy, owce i alpaki specjalnymi szczotkami do masażu lub spróbować pracy opiekuna zwierząt.
Teren zoo to uroczy park z bogatą roślinnością, w którym odpoczynek znają także osoby pragnące odpocząć obcując z przyrodą i zwierzętami, na ławkach znajdujących się w cieniu drzew z widokiem na wybiegi zwierząt.

Kulinarnym dopełnieniem majowej wycieczki do zoo będzie wizyta w bistrze „Korytkowo”, gdzie serwowane są kiełbaski od „szczęśliwych” zwierząt z wolnych, ekologicznych hodowli, a także pyszne dania z regionalnych produktów ekologicznych. Podczas kiedy rodzice będą rozkoszować się kawą i ciastem, dzieci mogą hasać na położonym obok, nagrodzonym przez UNESCO, mlecznym placu zabaw, wydoić drewnianą krowę, przejechać się drewnianym traktorem, pomiziać się z królikami w „Świecie Królików” lub szukać przygody w „Stodole Odkrywców”.

Pory publicznego karmienia zwierząt: 9:45 makak rezus, 10:00 & 14:45 panda czerwona, 15:00 szop & wydra, 15:15 koziorożce alpejskie.
Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec czynne jest 365 dni w roku. W maju od godz. od 9:00 do 18:00.
Obecnie do zoo można wejść bez dodatkowych, pandemicznych obostrzeń!

Więcej informacji na polskojęzycznej stronie www.nasze-zoo.pl.
Serwis w zoo, tablice informacyjne przy wybiegach zwierząt oraz inne także w j.polskim.

To trzeba ZOObaczyć!

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl
tel. + 48 501 640 400, +49 3581 66 930 00
Foto: www.zoo-goerlitz.de, G.Drozd

 

 

Share.

About Author