Wspinać się jak koziorożec alpejski

0

Na nowej ścieżce wspinaczkowej  w Zoo Görlitz-Zgorzelec.

W sobotę Zielonych Świątek (04. 06. 2022) Zoo Görlitz będzie bogatsze o kolejny plac zabaw. W pobliżu kangurowego placu zabaw, do aktywności zachęca wspinaczkowa ścieżka “ Wspinać się jak koziorożec alpejski”. Na której można pokonać łącznie dziesięć różnych przeszkód, podążając śladami różnych zwierzęcych mistrzów wspinaczki, takich jak: mieszkające na sąsiadującym wybiegu koziorożce alpejskie, pandy czerwone, szopy pracze czy rezusy. Pomaga to nie tylko zrozumieć różne uwarunkowania oraz wyzwania różnych gatunków  zwierząt, ale także zapewnia świetną zabawę, rozwija zręczność, motorykę i koncentrację.

Budowa była możliwa przede wszystkim dzięki licznym darowiznom, przekazanym m. in. za pośrednictwem inicjatywy GörlitzCrowd, które przekroczyły pierwotny cel zbiórki 5000 € o 1700 €. “Bardzo cieszyliśmy się z tak pozytywnego odzewu społeczności – to jest wasz plac zabaw!”, mówi Isa Plath, pedagog zoo i kierownik projektu. “W związku z tym wielkie podziękowania kierujemy do Stadtwerke Görlitz, które utworzyły inicjatywę GörlitzCrowd, a także do wszystkich, którzy wspierali nas finansowo i na końcu mieli dla nas dużo cierpliwości”.

Planowo budowa ścieżki miała zostać ukończona już w 2021 roku. Projekt został jednak opóźniony ze względu na fakt, iż pracownicy zoo sami  pracowali przy projektowaniu i realizacji projektu, a także w niektórych przypadkach wydłużały się dostawy materiałów do budowy.

Kolejna akcja planowana jest na Poniedziałek Zielonoświątkowy: z okazji Międzynarodowego Dnia Przyjaciół Zoo, Koło Przyjaciół ZOO zaprezentuje swoją ulubioną czekoladową grę.

Görlitzkie Zoo wraz ze swoją przyjaznością dla rodzin, różnorodnym grom i zabawom edukacyjnym oraz tematycznym placom zabaw cieszy się obecnie popularnością także poza regionem i została wyróżnione przez familieausflug. info-Award jako cel saksońskich wycieczek w 2022 roku.

Foto Wspinać się jak koziorożec, www.zoo-goerlitz.de, I. Plath

Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de
Cennik:https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 93000


 

 

 

Share.

About Author