Potomstwo z talentem językowym

0

Zoo Görlitz-Zgorzelec jest dumne z pierwszego potomstwa charyzmatycznych gwarków.

„Bea“ i „Beato“, para zagrożonych wyginięciem gwarków, która zamieszkała w görlitzkim zoo w 2020 roku, z powodzeniem wychowała swoje pierwsze potomstwo. Coś niezwykłego i zarazem bardzo ważnego dla ochrony gatunków, wyjaśnia kurator w zoo, Catrin Hammer: „Jeśli chodzi o znalezienie odpowiedniego partnera na wspólne życie, monogamiczne gwarki są bardzo wybredne, a potomstwo wychowują jedynie jako kompatybilne pary hodowlane. Z tego powodu w Vogelpark Marlow powstało centrum randkowe, w którym samotne młode single gwarków mają szansę spotkać swoją miłość życia.

Niegdyś trzymane powszechnie zarówno w ogrodach zoologicznych jak i prywatnie, gwarki stają się obecnie coraz większą rzadkością. Niesamowity talent tych ptaków, do naśladowania dźwięków i odgłosów, stał się przyczyną ich zagłady na obszarach pochodzenia. Jest to popularny i szeroko rozpowszechniony gatunek ptaków na całym świecie, a szczególnie w Azji, co często jest przyczyną ich samotnego życia, w zwykle zbyt małych klatkach. W niektórych krajach uchodzą za przysmak, co dodatkowo dziesiątkuje ich zasoby.

Młodemu gwarkowi z Görlitz los oszczędzi tak przykrych doświadczeń. odobnie jak jego rodzice, przeprowadzić się do Centrum Randkowego w Marlow. Tam zamieszka w wielkiej wolierze dla gwarków singli, gdzie mamy nadzieję, pozna miłość swojego życia. Jako zgrana para, oboje zamieszkają w jednym z ogrodów zoologicznych biorącym udział w programie hodowlanym i miejmy nadzieję, wychowają tam własne potomstwo.

8 dniowy gwarek. Foto: www.zoo-goerlitz.de, C. Hammer
Naturschutz Tierpark Nasze Zoo Goerlitz Zgorzelec
Zittauerstr. 43 02826 Goerlitz
www.nasze-zoo.pl nasze-zoo@tierpark-goerlitz.de
Cennik: https://www.tierpark-goerlitz.de/pl/Preise.html
tel. + 48 511 265 954, +49 3581 66 930 00

Share.

About Author