Pierwsza szczoteczka soniczna – na co zwrócić uwagę?

0

Czy wciąż używasz tradycyjnej szczoteczki do zębów? Pora skończyć z dotychczasowymi przyzwyczajeniami i zapewnić swojej jamie ustnej higienę na najwyższym poziomie. Szczoteczki soniczne działają nie tylko bardzo skutecznie i szybko, ale również bezpiecznie. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze pierwszej szczoteczki sonicznej? Dowiesz się tego z naszego artykułu.

Szczoteczka soniczna (z ang. „sonic”, czyli „dźwiękowa) to urządzenie elektryczne, zasilane bateryjnie lub akumulatorowo, przeznaczone do oczyszczania jamy ustnej. Jej działanie oparte jest o technologię fal dźwiękowych. Podczas pracy cząsteczki pasty do zębów, wody i śliny łączą się ze sobą, a powstałe mikropęcherzyki docierają nawet do trudno dostępnych miejsc w jamie ustnej, skutecznie oczyszczając je z płytki nazębnej, bakterii, osadów i resztek pokarmowych.

Urządzenia soniczne generują maksymalnie do 96 000 ruchów na minutę pracy. Wyposażone są zazwyczaj w kilka programów o różnym przeznaczeniu, spośród których każdy jest w stanie wybrać ten odpowiedni dla siebie, np. codzienne czyszczenie, delikatne czyszczenie, wybielanie, masaż dziąseł, czyszczenie języka itd. Wspomniane szczoteczki posiadają także różne funkcje, które usprawniają proces mycia zębów, to m.in. wskaźniki zużycia włosia, czujniki nacisku, czasomierze, możliwość połączenia się z aplikacją mobilną itd. W zestawach ze szczoteczkami sonicznymi często obecne są też końcówki wymienne o różnym przeznaczeniu. Przyrządy soniczne świetnie sprawdzą się w trakcie podróży, ponieważ nie muszą być stale podłączone do prądu, a ich wydajne akumulatory pozwalają na pracę do dwóch miesięcy bez konieczności ładowania.

Pierwsza szczoteczka soniczna dla dzieci

Choć szczoteczki soniczne rekomendowane są najczęściej dzieciom powyżej 6. roku życia, kiedy to ich zdolności motoryczne znajdują się na wystarczającym poziomie, to producenci tego typu przyrządów coraz częściej oferują szczoteczki także dla młodszych.

Pierwsza szczoteczka soniczna dla dzieci powinna mieć małą główkę, dopasowaną do małej jamy ustnej. Ponadto włókna końcówki czyszczącej powinny być miękkie i obejmować do dwóch ząbków. Bardzo ważna jest także obecność czujnika nacisku, gdyż nasze pociechy często wkładają zbyt duży siły w szczotkowanie zębów, co może przyczyniać się do występowania ubytków oraz podrażnień dziąseł. Dodatkowo pierwsza szczoteczka soniczna dla dzieci powinna być wyposażona w czasomierze, które nauczą malucha myć zęby odpowiednio długo. Bardziej zaawansowane technologicznie szczoteczki soniczne dla najmłodszych oferują możliwość połączenia się z aplikacją mobilną w smartfonie oraz monitorowania postępów w szczotkowaniu, dzięki czemu dziecko nauczy się stosowania właściwej techniki mycia zębów oraz wyrobi w sobie prawidłowe nawyki higieniczne. Możemy polecić następujące szczoteczki soniczne dla dzieci, które świetnie sprawdzą się jako pierwsze urządzenia: Smilesonic KIDS, Philips Sonicare For Kids, SEYSSO Baby Penguin
i Vitammy Smile.

Pierwsza szczoteczka soniczna dla dorosłych

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze pierwszej szczoteczki sonicznej dla dorosłych? Urządzenie dla początkujących użytkowników zazwyczaj wyposażone jest w podstawowe tryby pracy, np. codzienne czyszczenie, delikatne czyszczenie i wybielanie. Pierwsza szczoteczka soniczna powinna być także łatwa w obsłudze. Niektóre modele posiadają tylko dwa przyciski – pierwszy do włączania i wyłączania urządzenia, a drugi do zmiany trybów pracy. Włókna końcówki wymiennej dla osoby bez doświadczenia w stosowaniu szczoteczek sonicznych nie powinny być zbyt twarde, aby nie podrażniały dziąseł.

Idealnym wyborem będzie szczoteczka soniczna Smilesonic GO, która gwarantuje najwyższą jakość pielęgnacji zębów i ochrony przed bakteriami. Wyposażona została w trzy tryby pracy: Clean (do codziennego szczotkowania), White (do wybielania) oraz Sensitive (do delikatnego szczotkowania), a najwyższa prędkość, z jaką porusza się jej główka, to 96 000 ruchów sonicznych na minutę w trybie wybielającym. W zestawie z urządzeniem znajdziesz dwie końcówki do codziennego oczyszczania zębów. Bateria szczoteczki pozwala nawet na dwa miesiące pracy bez konieczności podłączania do ładowarki. Szczoteczka Smilesonic GO będzie najlepsza na początek przygody z technologią dźwiękową.

Share.

About Author